Sporty zimowe, a ubiór – dlaczego jest także istotny?

Sporty zimowe wymagają specyficznego stroju. Z jednej strony narażeni jesteśmy na silny mróz i potęgujący odczucie zimna wiatr, a z drugiej nasze ciało poddawane jest ogromnemu wysiłkowi. Odzież przeznaczona do uprawiania narciarstwa zjazdowego lub jazdy na snowboardzie musi zapewnić nam odpowiedni komfort cieplny w chwilach, gdy np. siedzimy na krzesełku wyciągu, jak również powinna zagwarantować należyte odprowadzenie wilgoci i prawidłową cyrkulację powietrza w momencie wytężonej aktywności. Spodnie oraz kurtki muszą mieć także wysoki stopień wodoodporności. Ta funkcja przyda się szczególnie w trakcie nauki, gdy często upadamy. Ubrani w wysokiej klasy egzemplarze odzieży sportowej będziemy mogli szusować całymi dniami.

Praktyczne spojrzenie na zimową odzież sportową

Szczególnie na początku przygody z nartami lub snowboardem kupując ubrania, zwracamy uwagę głównie na ich wygląd ignorując tym samym typowo funkcjonalne aspekty. Warto pamiętać, że w czasie aktywności na śniegu nie najlepiej sprawdza się biała odzież. Ten kolor jest bardzo podatny na zabrudzenia szczególnie w kontakcie z błotem pośniegowym. W przypadku osób uczących się jazdy na nartach ważne jest wewnętrzne wzmocnienie nogawki, które zapobiegnie ich przecięciu się przez ostrą krawędź carvingów. Kurtka snowboardowa natomiast powinna mieć nieco luźniejszy krój niż wersja narciarska. Jazda na jednej desce wymaga dużej swobody ruchów, dlatego nie sprawdzą się tu dopasowane, opinające fasony. Zwracając uwagę na tych kilka szczegółów, zapewnimy sobie świetne ubrania, w których nie będziemy myśleć o plamach, niewygodzie lub uszkodzeniach.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − dziesięć =