Jaką nawierzchnię może mieć kort tenisowy?

Tenis to popularna dyscyplina sportu uprawiana przez ludzi w różnym wieku. Polega ona na przebijaniu specjalną rakietą piłeczki ponad siatką na pole przeciwnika. Areną zmagań sportowców jest w tym przypadku kort, który może mieć różnoraką nawierzchnię – najczęściej jest to ceglana mączka albo sztuczna darń. Budową wysokiej jakości kortów tenisowych zajmuje się m.in. ta specjalistyczna firma: http://www.robtenis.com.pl.

Wybór jest ogromny

W tenisie stosuje się kilka podstawowych typów nawierzchni, a najbardziej rozpowszechniona jest z czerwonej mączki ceglanej. Wyróżnia się ona tym, że jest szorstka i gwarantuje wysoki poziom tarcia, dzięki czemu piłka odbija się wyżej i z mniejszą prędkością. Z kolei nawierzchnia trawiasta zapewnia znacznie mniejsze tarcie i nie jest tak komfortowa dla większości tenisistów, dlatego wykorzystuje się ją sporadycznie (Wimbledon to jeden z nielicznych turniejów). Kort może mieć ponadto nawierzchnię akrylową lub betonową (twardą) oraz dywanową (sztuczna darń). Każda z nich odznacza się nieco inną szybkością i odbiciem piłeczki.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 − jeden =