Czym się różnią zegarki męskie od damskich?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Czym się różnią zegarki męskie od damskich?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarki to jedne z najpopularniejszych dodatków stylizacyjnych, które na co dzień wykorzystują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednocześnie stanowią one niezwykle praktyczne gadżety, pomocne w codziennych sytuacjach. Ze względu na to, że korzystają z nich różne osoby, istnieje podział na modele męskie oraz damskie. Pomimo tego, że wszystkie zegarki pełnią takie same role, to ich ogólna charakterystyka jest całkiem inna. Kluczowy jest w tym wypadku wygląd zewnętrzny, a także rozmiary. Co prawda trendy związane z gabarytami zegarków zmieniały się przez lata, ale wciąż można wyróżnić te, które bardziej pasują do mniejszej i delikatniejszej dłoni damskiej, jak również te prezentujące się lepiej na męskim nadgarstku. Ogólny rozmiar to jednak nie wszystko, gdyż poszczególne rodzaje mają swoje indywidualne cechy. Co dokładnie pozwala je odróżnić?

Po czym poznać damski i męski zegarek?

Obecnie na rynku dzięki ofertom, takim jak https://www.otozegarki.pl/citizen, można znaleźć zegarki od wielu cenionych producentów. Tworzą oni modele damskie oraz męskie, które rzecz jasna są od siebie kompletnie różne. Przede wszystkim koperty zegarków dla kobiet mają z reguły do 35 mm średnicy, podczas gdy te dla mężczyzn mogą osiągać 40 mm i więcej. Podobnie jest w przypadku pasków, które mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej, materiałów silikonowych czy ze stali nierdzewnej tworząc wytrzymałe bransolety. Paski w damskich zegarkach są znacznie węższe, a klamerki służące do ich mocowania zdecydowanie mniejsze. Dzięki temu czasomierze kobiece wydają się bardziej stonowane, jeśli chodzi o konstrukcję. Ponadto zegarki damskie częściej można spotkać w jasnej wersji kolorystycznej, natomiast męskie w ciemnej, a więc klasycznych czerniach czy szarościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modne kolory mebli w sezonie 2020
Modne kolory mebli w sezonie 2020
Jeśli chcemy, aby nasz salon był modny i nowoczesny, musimy zwrócić uwagę również na trendy dotyczące koloru stolarki meblowej. Od […]