Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze butów trekkingowych?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze butów trekkingowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Górskie wędrówki to nie łatwe zadanie, a w szczególności, jeśli nie posiada się odpowiedniego ubioru. Kupując odzież przeznaczoną na takie wycieczki należy zwrócić uwagę na bardzo dużo kwestii związanych z rodzajem materiału, przepuszczalnością, miękkością czy wygodą. Najbardziej istotne w kompletowaniu są buty oraz ich poszczególne cechy na które warto zwrócić uwagę, aby uniknąć nietrafionych zakupów.

Jakie cechy powinny mieć buty trekkingowe, aby się sprawdziły w górach?

Buty trekkingowe można wybierać spośród tych ze skórzaną lub syntetyczną cholewką. Pierwsze sprawdzą się w wyższych temperaturach, czyli na sezon wiosenno-letni, dzięki możliwości oddychania, łatwemu czyszczeniu i wytrzymałości. Natomiast obuwie syntetyczne cechuje się większa wytrzymałością na niskie temperatury i zamarzanie oraz większą odpornością na przemoczenie. Kolejną ważną cechą butów jest podeszwa odpowiadająca za amortyzację i przyczepność do podłoża. Aby obuwie było najbardziej użytkowe warto zainwestować w takie z gumową podeszwą i  bieżnikiem z mocnymi wycięciami. Dzięki temu będą gwarancją stabilności na śliskich lub stromych szlakach. Innymi szczegółami na jakie należy zwrócić uwagę są przelotki, otoki i języki. Ważne, aby były one dobrej jakości i spełniały swoją funkcję. Przelotki najlepiej jak są wykonane z gładkiej stali, która nie będzie zaczepiać sznurówek. Otoki natomiast powinny być gumowe, co zabezpieczy buty trekkingowe przed zniszczeniem, a język bardzo miękki, dobrze wyprofilowany oraz ściśle łączący się z cholewką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akumulator – lepiej dokonać zakupu online czy stacjonarnie?
Akumulator – lepiej dokonać zakupu online czy stacjonarnie?
Zakupy przez internet stały się naszą codziennością. Polacy kupują online nie tylko żywność, kosmetyki czy ubrania, ale również elektronikę czy […]