Od jakich akcesoriów zacząć hodowanie gołębi?

Hodowla gołębi ma w Polsce długą historię. To dla wielu nie tylko hobby, ale również praca zawodowa, jako że to całkiem intratny interes. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Odpowiednia hodowla, bez względu na to czy ma w zamyśle generować zyski czy być tylko odskocznią od życia codziennego, wymaga odpowiedniego przygotowania.

Gołębnik

To podstawowe narzędzie w hodowli. Powinien zapewnić ptakom odpowiednie warunki bytowe, co oznacza że jego gabaryty i podstawowe wyposażenie powinny być uzależnione od ilości osobników w nim żyjących. Ponadto musi być ciepły, suchy, posiadać dobrą wentylację i dać się łatwo utrzymać w czystości. Gołębnik powinien być także dobrze zabezpieczony przed potencjalnym atakiem drapieżników.

Muszą znaleźć się w nim:
– regały lęgowe
– siodełka dla ptaków
– karmniki
– poidła

Wyposażenie gołębnika powinno być wykonane z wytrzymałych materiałów i dać się łatwo utrzymać w czystości.

Gołębie – obrączkowanie i sposób odżywiania

Obrączki na gołębie to kolejna inwestycja czekająca na hodowcę tych ptaków. Czemu one służą? Przede wszystkim identyfikacji. Każda obrączka ma swój unikatowy numer, który można zarejestrować w związku hodowców. Warto to zrobić w przypadku gołębi pocztowych i rasowych. Dzięki temu łatwiej będzie zidentyfikować właściciela ptaka, który zbyt daleko oddalił się od gołębnika.

Ptaki te potrzebują również odpowiedniej karmy i mieszanek, pozwalających na ich prawidłowy rozwój. Karmy dla gołębi powinny składać się z optymalnie dobranych i czystych ziaren, w zależności od potrzeb. Na rynku istnieją specjalne mieszanki dedykowane ptakom rozpłodowym, młodym gołębiom czy też mieszanki energetyczne.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście + dziewięć =