Jak dogadać się w kwestiach majątkowych po rozwodzie?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jak dogadać się w kwestiach majątkowych po rozwodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdego człowieka, które w dodatku wymaga załatwienia wielu spraw związanych z dotychczasowym wspólnym życiem. Niektóre z nich, takie jak zmiana wspólnego konta na rachunki indywidualne czy podział opieki nad dzieckiem niekiedy da się załatwić samodzielnie i na przyjacielskiej stopie – jednak bywa też tak, że w trakcie rozwodu pojawiają się trudne do rozwikłania kwestie majątkowe. Jak sobie z tym poradzić i do kogo zwrócić się po ewentualną pomoc?

Wsparcie w przypadku konfliktu na tle finansowym

Małżonkowie w trakcie rozstania bardzo często zmagają się nie tylko z olbrzymią presją i stresem, ale także z kłopotami natury prawnej. Zdarza się, że podział majątku jest trudny z uwagi na dotychczasową wspólnotę i dobra przypisane obojgu z nich. W sytuacji, gdy ruchomości lub nieruchomości przed wstąpieniem w związek małżeński należały do jednego z partnerów, zwykle sprawa jest stosunkowo prosta i możliwa do załatwienia w sposób polubowny. Jednak w momencie, gdy należy dokonać podziału wspólnego mieszkania, domu jednorodzinnego czy innych posiadanych dóbr finansowych, przydatna może okazać się pomoc profesjonalisty. Wykwalifikowanego adwokata możemy znaleźć na https://www.adwokat-figzal.pl/. Posiada on doświadczenie w tego rodzaju sprawach i może wspomóc jedną ze stron w dochodzeniu swoich praw w trakcie rozwodu. Dzięki znajomości kodeksu i poszczególnych przepisów może w skuteczny i szybki sposób doprowadzić do sprawiedliwego podziału majątku oraz do jak najszybszego zakończenia ewentualnego sporu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rozświetl pomieszczenie przy pomocy efektownego żyrandola
Rozświetl pomieszczenie przy pomocy efektownego żyrandola
Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia jest szalenie istotne, ponieważ to od niego zależy samopoczucie, efektywność pracy oraz panująca atmosfera. Wybór właściwej lampy, […]