Jak dogadać się w kwestiach majątkowych po rozwodzie?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jak dogadać się w kwestiach majątkowych po rozwodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdego człowieka, które w dodatku wymaga załatwienia wielu spraw związanych z dotychczasowym wspólnym życiem. Niektóre z nich, takie jak zmiana wspólnego konta na rachunki indywidualne czy podział opieki nad dzieckiem niekiedy da się załatwić samodzielnie i na przyjacielskiej stopie – jednak bywa też tak, że w trakcie rozwodu pojawiają się trudne do rozwikłania kwestie majątkowe. Jak sobie z tym poradzić i do kogo zwrócić się po ewentualną pomoc?

Wsparcie w przypadku konfliktu na tle finansowym

Małżonkowie w trakcie rozstania bardzo często zmagają się nie tylko z olbrzymią presją i stresem, ale także z kłopotami natury prawnej. Zdarza się, że podział majątku jest trudny z uwagi na dotychczasową wspólnotę i dobra przypisane obojgu z nich. W sytuacji, gdy ruchomości lub nieruchomości przed wstąpieniem w związek małżeński należały do jednego z partnerów, zwykle sprawa jest stosunkowo prosta i możliwa do załatwienia w sposób polubowny. Jednak w momencie, gdy należy dokonać podziału wspólnego mieszkania, domu jednorodzinnego czy innych posiadanych dóbr finansowych, przydatna może okazać się pomoc profesjonalisty. Wykwalifikowanego adwokata możemy znaleźć na https://www.adwokat-figzal.pl/. Posiada on doświadczenie w tego rodzaju sprawach i może wspomóc jedną ze stron w dochodzeniu swoich praw w trakcie rozwodu. Dzięki znajomości kodeksu i poszczególnych przepisów może w skuteczny i szybki sposób doprowadzić do sprawiedliwego podziału majątku oraz do jak najszybszego zakończenia ewentualnego sporu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?
Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?
Prawo podatkowe dotyczy nas niezależnie od sposobu, w jaki zarabiamy na życie. Z tego powodu wiele osób szuka wsparcia w […]