Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

Od wielu lat w naszym kraju dużą popularnością cieszą się auta używane pochodzące z rynku krajowego lub zagranicznego. Są wybierane przede wszystkim z powodu atrakcyjnej ceny, która jest wielokrotnie niższa niż w przypadku takiego samego, ale zupełnie nowego pojazdu. Oczywiście podstawowy warunek udanego zakupu to zweryfikowanie sprawności technicznej. Kompleksowego przeglądu używanego samochodu możemy dokonać w serwisie motoryzacyjnym. Przykładowa oferta dostępna jest na http://www.prostauto.pl.

Wizyta u specjalistów to rozsądne rozwiązanie

Decydując się na zakup używanego auta, w pierwszej kolejności sprawdźmy jego dowód rejestracyjny pod kątem zgodności danych z naklejkami umieszczonymi na maszynie. Chodzi głównie o numer VIN. Następnie zaleca się rzucenie okiem na przebieg, materiały zastosowane w kabinie, system klimatyzacji, bagażnik oraz podwozie (czy przypadkiem nie widać tam żadnych oznak manipulacji). Oczywiście nie można też zapomnieć o zweryfikowaniu sprawności wszelkich przycisków, świateł i elektrycznych szyb, a także stanu karoserii i ogumienia. Jeśli nie posiadamy stosownej wiedzy, to koniecznie udajmy się do warsztatu samochodowego, gdzie pojazd obejrzą za niewielką opłatą doświadczeni fachowcy.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


12 − 11 =