Co kupić miłośnikowi malowania?

W naszym kraju nie brakuje osób zajmujących się profesjonalnie lub amatorsko malowaniem obrazów. Jeśli w naszym najbliższym otoczeniu funkcjonuje taki artysta, powinniśmy koniecznie pomyśleć o podarowaniu mu na imieniny lub z innej okazji prezentu, który jest bezpośrednio związany z uprawianą przez niego dziedziną sztuki. Najlepiej sprawdzi się upominek praktyczny, czyli przydatny w trakcie codziennego malowania. Doskonałym przykładem jest choćby porządna sztaluga. 

Kilka niezwykle ciekawych pomysłów

Wspomniana we wstępie sztaluga to drewniana konstrukcja stojakowa, składająca się przeważnie z trzech nóg oraz pulpitu służącego do umieszczenia obrazu. Wyróżniamy modele plenerowe, stołowe, typowo studyjne i dekoracyjne. Wybór konkretnego rozwiązania zależy w dużej mierze od tego, gdzie najczęściej dana osoba maluje swoje dzieła. Innym wartościowym prezentem jest zestaw profesjonalnych farb akwarelowych, stworzonych z bardzo drobno zmielonych pigmentów. Pozwalają one na uzyskanie wyjątkowo intensywnych i jednocześnie transparentnych kolorów, a dodatkowo charakteryzują się wysoką odpornością na blaknięcie pod wpływem światła.

Na uwagę zasługuje też poręczny przybornik artystyczny przeznaczony do przechowywania pędzli, ołówków kreślarskich i innych narzędzi niezbędnych podczas tworzenia. Oto pozostałe godne polecenia prezenty artystyczne dla malarza: zestaw pędzli, szkicownik, specjalny fartuch ochronny na ubranie, płótno z polibawełny (o miękkiej i elastycznej powierzchni) oraz gwasze, czyli farby wodne (świetne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych artystów).

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 − 8 =