W czym podawać napoje gościom?

Jedni z nas częściej, a inni z nas rzadziej przyjmują gości. Jednak z tego względu, iż jako Polacy jesteśmy gościnni zdarza nam się to często. By odpowiednio ugościć rodzinę czy też przyjaciół musimy znać podstawowe zasady chociażby podawania napojów. Najważniejsza kwestia to taka w czym dokładnie podawać napoje swoim gościom?

Gdy podajemy drugiej osobie kawę, to na pewno powinniśmy ją zaserwować w serwisie kawowym. Picie kawy z serwisu z porcelany jest olbrzymią przyjemnością. Każdy z nas zatem powinien mieć porządny serwis do kawy z porcelany. Jedni wolą porcelanę grubszą, a inni cienką. Wszystko zależne jest od indywidualnego gustu. Na pewno nie powinniśmy każdemu z gości podawać napojów w innej filiżance czy też szklance. Napoje można także podawać w kubkach. Kubek jest wygodny w trzymaniu, w piciu jak i także dużo pomieści. Jak widać same zalety. Jednak pomimo to wiele osób uważa, że podanie gościom na przykład kawy w kubkach jest nie na miejscu oraz nawet niegrzeczne. Tym bardziej gdy każdy z gości ma inny kubek. Oficjalnie nie ma jednak w kubkach niczego złego. Przecież niektóre osoby piją napoje tylko i wyłącznie z kubków. Na spotkaniach oficjalnych, na przykład biznesowych raczej kubków powinno się unikać. Znacznie bezpieczniej jest podać kawę czy też inne napoje gorące w filiżankach z eleganckimi spodkami.

Inwestycja w porządny serwis kawowy z porcelany na pewno się opłaci. Nie należy jednak zapominać o posiadaniu ładnych kubków, które także są odpowiednie do przyjmowania gości.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × jeden =