Jak ćwiczyć kaligrafię?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Jak ćwiczyć kaligrafię?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na naukę sztuki pięknego, odręcznego pisania, czyli kaligrafii. Ogromne znaczenie mają w tym przypadku takie elementy, jak dosłownie każda pojedyncza litera, linia czy znak. Zasada jet prosta – powinny one być wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością. Pomagają w tym z pewnością ekskluzywne artykuły piśmiennicze w postaci eleganckich piór wiecznych czy specjalnych ołówków HB. W niniejszym artykule zostaną przedstawione sposoby na to, jak skutecznie ćwiczyć się w trudnej sztuce kaligrafii.

Najważniejsza jest determinacja

Decydując się na naukę kaligrafii, musimy mieć świadomość, że jest to sztuka wymagająca czasu i cierpliwości. Pamiętajmy, że bez staranności oraz regularnego ćwiczenia nie jest możliwe osiągnięcie pożądanych efektów. Duże znaczenie ma prawidłowa postawa ciała, czyli wyprostowane plecy, głowa delikatnie pochylona do przodu, a także stopy płasko oparte na podłożu. Wstępne etapy nauki polegają przede wszystkim na oswojeniu się z narzędziami w postaci piór wiecznych z obsadkami i stalówkami, specjalnych ołówków i pisaków, nożyczek czy gumek. Osobom, którym zależy na korzystaniu z ekskluzywnych produktów polecane są pióra Sheaffer, charakteryzujące się wysoką estetyką wykonania i dużą precyzją.

Rozpoczynamy zawsze od rysowania prostych kresek i szlaczków, wykonując ruchy w górę i w dół. Należy przy tym z dużą ostrożnością dociskać stalówkę do papieru. Konieczne jest wykonywanie takiego ćwiczenia przynajmniej raz dziennie przez około godzinę. Na szczęście większość uczniów po tygodniu nabiera sporej wprawy w posługiwaniu się piórem oraz tuszem. Następnie warto przejść do kopiowania różnych stylów pisma. Inspirację mogą stanowić zarówno teksty zamieszczone w internecie, jak i stare księgi w postaci fizycznej, Starajmy się jak najwierniej odwzorować kształt każdej poszczególnej literki. Poza tym zaopatrzmy się w stosowną książkę do nauki kaligrafii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym kierować się w wyborze klimatyzatora?
Czym kierować się w wyborze klimatyzatora?
Klimatyzatory cieszą się ostatnio sporą popularnością zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i prywatnych domach lub mieszkaniach. Dzieje się tak między […]