Kitesurfing – jak dobrać odpowiedni sprzęt do swoich umiejętności?

Kitesurfing to obecnie jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych. Stanowi on swoiste połączenie windsurfingu z wakeboardingiem, a podstawowym wymaganiem potrzebnym do jego uprawiania jest umiejętność pływania i umiarkowanie dobra sprawność fizyczna. Oczywiście nie obejdzie się również bez zakupu odpowiedniego sprzętu – koniecznie dostosowanego do posiadanych umiejętności. Wszelkie niezbędne elementy wyposażenia bez trudu znajdziemy w ofercie sklepu internetowego Makanisurf.

Odpowiedni latawiec to absolutna podstawa

W przypadku kitesurfingu kluczowe znaczenie ma dobór latawca, ponieważ wpływa on bezpośrednio na komfort pływania po wodzie, umożliwiając sprawne sterowanie deską. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z omawianym sportem, to wówczas zdecydujmy się na model Bow o powierzchni między 11, a 12 m2. Charakteryzuje go świetna stabilność, stosunkowo mocny ciąg oraz łatwość wyciągania z wody. Dla średniozaawansowanych przeznaczony jest natomiast model Open C-shape, a dla wytrawnych zawodników – model C-shape dający ogromne możliwości. Kolejny istotny element to deska odpowiedzialna za utrzymywanie użytkownika na powierzchni danego akwenu, która musi być idealnie dopasowana pod względem rozmiaru do jego wagi. Przykładowo dla osoby ważącej 75 kg optymalnym wyborem okaże się deska mająca 138×42 cm. Amatorzy powinni zakupić wersję Twin-tip ułatwiającą naukę podstawowych technik, a profesjonaliści – wersję Directional. Przy uprawianiu kitesurfingu przyda się ponadto pianka neoprenowa o właściwościach termoizolacyjnych (z długimi lub krótkimi rękawami i nogawkami), trapez sterowniczy oraz rękawiczki.

O Strefa Wiedzy 807 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 3 =