Jak samodzielnie uszyć bluzkę?

W sklepach wszystkie bluzki wyglądają podobnie, a użyte materiały są kiepskiej jakości, poza tym często ich ceny znacznie przewyższają realną wartość. Kobiety zazwyczaj nie lubią gdy na imprezie koleżanka ma taką samą kreację, ale jest sposób żeby być oryginalnym i niepowtarzalnym – możemy same zacząć tworzyć ubrania dla siebie. Warto zapytać mamę lub babcię, czy gdzieś na strychu nie mają starej maszyny do szycia. Na początek używany sprzęt nam w zupełności wystarczy, a gdy dojdziemy do wprawy możemy zainwestować w coś lepszego. Musimy wyposażyć się też w niezbędne akcesoria krawieckie takie jak np. miara, ostre nożyczki, igły i nici. Wszystkie te rzeczy znajdziemy w pobliskiej pasmanterii lub w sklepie internetowym zajmującym się tą branżą.

Od czego zacząć szycie?

Jeśli mamy już niezbędne akcesoria musimy zdecydować się na projekt bluzki, którą chcemy uszyć. Tu z pomocą po raz kolejny przychodzi internet, w nim znajdziemy wiele gotowych wzorów i wykroje krawieckie. Na początku lepiej nie brać się za samodzielne projektowanie, bo możemy się bardzo zniechęcić ewentualną porażką. Kolejnym krokiem jest wybór materiału, na bluzkę najlepsza będzie bawełna, wiskoza lub mieszanka tych dwóch włókien. Piękne są jedwabie, ale wymagają bardziej zaawansowanych umiejętności. Mając materiał, robimy wykrój elementów potrzebnych do otrzymania pożądanego efektu. Zwróćmy uwagę na wskazówki, które są zawarte przy projekcie, kolejność zszywania poszczególnych fragmentów może mieć duże znaczenie dla dzieła końcowego.

Interesując się modą, warto rozpocząć przygodę z krawiectwem. Może stanie się to naszą pasją, a w samodzielnie uszytych ubraniach zawsze będziemy niepowtarzalnie i wyjątkowo wyglądać.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 14 =