Własna siłownia – gdzie jeśli nie mamy miejsca w domu?

Ćwiczenia na siłowni pozwalają zadbać o zdrowie, pomagają zrzucić nadprogramowe kilogramy oraz wyrzeźbić ciało do wymarzonych kształtów. Nie każdy jednak lubi ćwiczyć w otoczeniu innych osób, jak też może zwyczajnie nie mieć czasu lub możliwości regularnego odwiedzania siłowni. Rozwiązaniem może być urządzenie przestrzeni do ćwiczeń w domu. Co, jeśli nie posiada się do tego wystarczającej ilości miejsca? Sprawdź najlepsze pomysły.

Sprzęty, które schowasz w szafie

Profesjonalna siłownia domowa wymaga dużej ilości przestrzeń. Można na ten cel wygospodarować cały pokój lub po prostu wydzielić jego część np. w garażu. W sytuacji, kiedy to także nie jest możliwe, można zdecydować się na urządzenia i akcesoria, które nie zajmują dużej ilości miejsca. Wystarczy wtedy przechowywać je w szafie, a wyciągać tylko na czas treningu, który można przeprowadzić w dowolnym miejscu, choćby w salonie czy nawet kuchni. Do takich niewielkich gadżetów należą choćby popularna skakanka, taśmy trx lub mini band oraz hantle i kettlebells do ćwiczeń wzmacniających. Nieco kosztowniejsza będzie zaś składana bieżnia, którą można schować nawet pod łóżko.

Siłownia na świeżym powietrzu

Urządzenia takie jak stepy, atlasy czy orbitrek są bardzo pomocne w kształtowaniu sylwetki, ale niestety są również bardzo duże i nie da się ich w żaden sposób zmieścić w szafie. Nie oznacza to wcale, że nie można ich posiadać na swojej posesji, a dokładniej – na podwórku. Siłownie ogrodowe zyskują coraz większe rzesze zwolenników. Oczywiście takie urządzenia różnią się od tych, których używa się wewnątrz – muszą być odporne na czynniki atmosferyczne. A co najważniejsze, można wybierać spośród wielu rodzajów sprzętów i kompleksowo zadbać o swoje ciało.

O Strefa Wiedzy 808 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 − 1 =