Samodzielny skok ze spadochronem – jakie trzeba przejść szkolenia?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Samodzielny skok ze spadochronem – jakie trzeba przejść szkolenia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby rządne ekstremalnych przeżyć często marzą o skoku ze spadochronem. Zazwyczaj decydują się wtedy na ten w tandemie, który daje duże poczucie bezpieczeństwa i jest szybciej możliwy do realizacji. Co, jednak jeśli pragnie się czegoś więcej? Samodzielny skok może być najbardziej ekscytującą przygodą w życiu. Tylko jak ją zrealizować?

Szkolenie teoretyczne – podstawa kursu

Skok ze spadochronem wymaga odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej. I dlatego, chcąc samodzielnie go wykonać i poczuć prawdziwą wolność, należy zapisać się do odpowiedniego klubu lotniczego na kurs. We Wrocławiu można sprawdzić np. stronę: https://www.skydive-wroclaw.com/. Co ważne, od 2013 roku kursanci nie muszą przechodzić lotniczych badań lekarskich, niezbędne jest za to ubezpieczenie OC (dotyczące szkód wyrządzonym osobom trzecim). Pierwszym etapem takiego kursu jest zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktyka naziemna, które pozwolą na bezpieczne wykonanie samodzielnego skoku. Szkolenie teoretyczne trwa zazwyczaj ok. 8 godzin.

Static line czy kurs AFF – na co się zdecydować?

Chcąc zrealizować marzenie o samodzielnym skoku, posiada się dwa wyjścia: kurs „Static line” lub AFF. Pierwszy z nich polega na tym, że spadochron skoczka jest podłączony do liny desantowej będącej na pokładzie samolotu. Na wysokości ok. 1000 m nad ziemią, uczeń wyskakuje a jego spadochron otwiera się samoczynnie. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą sprawdzić na czym polega ten sport ekstremalny. Kurs AFF jest zaś dedykowany profesjonalistom, którzy mają zamiar na dłużej związać się ze spadochroniarstwem. O tym co będzie lepsze, warto zdecydować samodzielnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich materiałów wykonuje się obicia do mebli?
Z jakich materiałów wykonuje się obicia do mebli?
Każda przestrzeń mieszkalna musi być w pełni użyteczna i komfortowa. Aby taka była, muszą się w niej znaleźć wszystkie niezbędne […]