Uzdrowiska Beskidu Sądeckiego

Beskid Sądecki to nie tylko piękna, ale i zdrowa kraina. Znajduje się tu wiele uzdrowisk i sanatoriów, do których przyjeżdżają ludzie z całej Polski, niezależnie od pory roku. Gdzie najlepiej udać się, by podreperować swoje zdrowie?

Górskie miasteczka dla kuracjuszy

Najpopularniejsze uzdrowiska Beskidu Sądeckiego to: Muszyna, Łomnica Zdrój, Piwniczna Zdrój, Złockie, Krynica Zdrój, Żegiestów Zdrój, Szczawnica i Szczawnik. Każda z miejscowości wyróżnia się licznymi możliwościami w leczeniu różnych schorzeń. Ze względu na mikroklimat i dostęp do źródeł cennych i zdrowych wód mineralnych, które stanowią 60% polskich zasobów, najlepiej czują się tu osoby cierpiące na schorzenia dolnych i górnych dróg oddechowych oraz układu trawiennego.

Uzdrowiska Beskidu Sądeckiego to także bazy wypadowe na liczne górskie szlaki turystyczne. Bogato rozwinięta baza noclegowa pozwala przebierać w ciekawych ofertach. Szczególnie polecane są noclegi w willi w Szczawnicy. Warto odwiedzić Beskid Sądecki, aby odpocząć, zregenerować się oraz poprawić ogólny stan zdrowia w którymś z sanatoriów czy uzdrowisk.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 4 =