Wędkowanie przy złej pogodzie – jak się zabezpieczyć?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Wędkowanie przy złej pogodzie – jak się zabezpieczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wędkarza z krwi i kości sezon łowiecki trwa dosłownie cały rok. Nie ma dla niego znaczenia pogoda – liczy się przede wszystkim frajda z przebywania nad wodą i oddawanie się ulubionemu zajęciu. Najprzyjemniej jest oczywiście wtedy, gdy świeci słońce, a w połowie nie przeszkadza ani wiatr, ani deszcz, ani inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Takich sytuacji w ciągu roku jest jednak niewiele, dlatego trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria, które ułatwią nam wędkowanie, chroniąc przed złą pogodą.

Ubranie, parasol i coś jeszcze

Każdy wędkarz powinien posiadać w swoim arsenale nieprzemakalny komplet ubrań, składający się z płaszcza z kapturem oraz spodni. To w zupełności wystarczy, aby sucho przemierzać brzeg łowiska. Jeżeli planujemy spędzić więcej czasu nad wodą, wówczas znakomitym rozwiązaniem jest zakup parasola, który skutecznie ochroni nas zarówno przed deszczem, jak i upalnym słońcem. Najlepiej wybierać jest większe parasole ze specjalną osłoną, tak aby mogły się pod nimi zmieścić przynajmniej dwie osoby, a na dodatek sprzęt. Takie produkty dobrze sprawdzą się podczas nocnych zasiadek, bo mogą również doskonale służyć za namiot, w którym warto się przespać w śpiworze. Sprzęt tego rodzaju można znaleźć na https://sklep.insel.pl/2402-parasol.

Zabezpieczenie przed opadami deszczu czy wiatrem to jednak nie wszystko. Musimy bowiem jeszcze skutecznie osłonić zanętę oraz akcesoria służące do połowu. W tym celu warto kupić wiadro z pokrywką, do którego woda z pewnością się nie przedostanie. Wszystkie wymienione produkty posiadają w swojej ofercie profesjonalne sklepy wędkarskie, w tym m.in.: https://sklep.insel.pl/2087-akcesoria.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozbyć się z mieszkania zapachu dymu papierosowego?
Jak pozbyć się z mieszkania zapachu dymu papierosowego?
Zapach papierosów jest bardzo trudny do usunięcia zwłaszcza z pomieszczeń. Osadza się on bowiem przede wszystkim na firankach, zasłonach oraz […]