Jakie ubrania wybrać do biegania?

Bieganie to doskonały oraz stosunkowo niedrogi sport, który aktywuje wszystkie partie naszego ciała, poprawiając jednocześnie wspaniale kondycję ogólną. Oczywiście zanim zaczniemy regularne treningi, warto skonsultować się z lekarzem, jednak większość ludzi ze spokojem może pozwolić sobie na przebieżki w dosyć wolnym tempie. Gdy poczujemy, że taka dawka ruchu już nam nie wystarcza, zwiększy intensywność biegu. Warto pamiętać także o odpowiednim stroju. Najważniejsze w czasie joggingu są buty, ponieważ to nasze stawy najbardziej cierpią na betonowych nawierzchniach. Nie zaszkodzi nam także dobrze dobrana odzież z tkaniny technicznej.

Strój biegacza

Odzież zakładana do biegania musi być lekka, wygodna i dosyć przewiewna. Latem taki strój może się składać z topu na ramiączkach i krótkich spodni, które kupimy np. na witrynie: https://www.runshop.pl/getry-krotkie-do-biegania,c5.html. Zimą lepiej postawić na longsleevy, długie legginsy oraz wysokie skarpety. Wszystkie elementy muszą być wykonane z tkanin technicznych odprowadzających wilgoć z naszego ciała. Dobrze jest zwrócić również uwagę na szwy. W czasie biegu materiał delikatnie ociera różne partie ciała, w efekcie czego mogą pojawić się podrażnienia. Odzież dobrej jakości ma płaskie łączenie tkanin zapobiegające takim nieprzyjemnym dolegliwościom. 

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 3 =