Jakie ubrania wybrać do biegania?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Jakie ubrania wybrać do biegania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie to doskonały oraz stosunkowo niedrogi sport, który aktywuje wszystkie partie naszego ciała, poprawiając jednocześnie wspaniale kondycję ogólną. Oczywiście zanim zaczniemy regularne treningi, warto skonsultować się z lekarzem, jednak większość ludzi ze spokojem może pozwolić sobie na przebieżki w dosyć wolnym tempie. Gdy poczujemy, że taka dawka ruchu już nam nie wystarcza, zwiększy intensywność biegu. Warto pamiętać także o odpowiednim stroju. Najważniejsze w czasie joggingu są buty, ponieważ to nasze stawy najbardziej cierpią na betonowych nawierzchniach. Nie zaszkodzi nam także dobrze dobrana odzież z tkaniny technicznej.

Strój biegacza

Odzież zakładana do biegania musi być lekka, wygodna i dosyć przewiewna. Latem taki strój może się składać z topu na ramiączkach i krótkich spodni, które kupimy np. na witrynie: https://www.runshop.pl/getry-krotkie-do-biegania,c5.html. Zimą lepiej postawić na longsleevy, długie legginsy oraz wysokie skarpety. Wszystkie elementy muszą być wykonane z tkanin technicznych odprowadzających wilgoć z naszego ciała. Dobrze jest zwrócić również uwagę na szwy. W czasie biegu materiał delikatnie ociera różne partie ciała, w efekcie czego mogą pojawić się podrażnienia. Odzież dobrej jakości ma płaskie łączenie tkanin zapobiegające takim nieprzyjemnym dolegliwościom. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie stosuje się iniekcje?
Gdzie stosuje się iniekcje?
Istnieje wiele budynków mieszkalnych lub przemysłowych (zarówno tych starszych, jaki całkiem nowych), które nie posiadają sprawnej izolacji pionowej albo poziomej. […]