Jak sprawnie poruszać się po stolicy?

Warszawa to piękne miasto, które warto zwiedzać o różnych porach dnia i nocy. Niezwykłe zabytki, muzea, galerie, knajpki, kluby. Aby w pełni poczuć jej urok, trzeba się w nią całkowicie zanurzyć. Stolica to jednak duża aglomeracja. Przemierzanie jej na pieszo, a nawet komunikacją miejską zajmuje dużo czasu. Jaki więc sprawnie przemieszczać się po niej, aby cieszyć się komfortem i niezależnością?

Samochód

To jedna z najlepszych opcji. Pozwala na pokonywanie wielu kilometrów i przemieszczanie się pomiędzy oddalonymi od siebie punktami sprawnie i szybko. Autem, które sprawdzi się w tej miejskiej dżungli, będzie z pewnością mały model. Łatwiej będzie nim zaparkować i manewrować. Dla tych, którzy nie posiadają swojego lub na co dzień poruszają się dużym pojazdem, świetną opcją będzie wynajem. Warto sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów w Warszawie posiada korzystną lokalizację. Zwykle turyści cenią sobie bliskość stacji kolejowej lub lotniska. Korzystniejsze ceny oferują jednak najczęściej te nieco oddalone od centrum.

Taksówki

To świetna opcja na podróżowanie po nieznanym mieście. Kierowca zna nie tylko wszystkie ulice, ale też wie, którędy ominąć korki, pojawiające się w szczycie. Ta forma przemieszczania się sprawdzi się też na wieczorne wyjście do klubu, czy lampkę wina w restauracji na starówce. W stolicy funkcjonuje kilkadziesiąt korporacji zajmujących się przewozem osób. Cenę kursu da się sprawdzić na bocznej szybie. Warto to zrobić, ponieważ czasami ceny różnią się znacząco.

Metro

Jeśli cel podróży znajduje się w pobliżu tego podziemnego środka komunikacji, można skorzystać także z niego. Metro z pewnością nie utknie w korkach. W godzinach szczytowych jest jednak często przepełnione.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 + 16 =