Fascynujący świat podmorskiej flory i fauny oraz eksploracja zatopionych wraków – recepta nie tylko na wakacyjną przygodę

Nurkowanie to ciekawy sport, który może być metodą na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest to sposób na oderwanie się od rzeczywistości nie tylko latem – nie brakuje bowiem miejsc na świecie, które nadają się idealnie do nurkowania również w zimie. Miejsc, w których nurkowanie będzie pasjonującą przygodą, ukoronowaną np. eksploracją zatopionego wraku, jakim jest choć legendarna Zenobia Cypr jest jednym z takich miejsc, gdzie sezon trwa praktycznie przez cały rok, a podwodne widoki zapierają dech w piersiach.

Cypr dla nurków

Cypr jest malowniczą wyspą na Morzu Śródziemnym, otoczoną przez turkusowe, przejrzyste wody. Znajdują się tutaj idealne warunki do nurkowania, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Sezon trwa przez cały rok, ponieważ nawet w zimie temperatura wody wokół wyspy nie spada poniżej 16-17 stopni Celsjusza – można więc śmiało przyjeżdżać tu poza sezonem letnim. Wiele szkół nurkowania oferuje eksplorację podwodnych grot skalnych i skalnych rozpadlin, których na Cyprze jest naprawdę wiele. Są to miejsca idealne do nauki nurkowania.

Doświadczeni nurkowie obowiązkowo muszą zejść 42 metry pod wodę, około 1,4 kilometra od brzegu Larnaki. Znajduje się tam zatopiony prom Zenobia, na którym nadal znajduje się nienaruszony ładunek. Skalne groty i wraki okalające Cypr to idealne miejsca do podziwiania fauny i flory tej okolicy – można tu zobaczyć barrakudy, żółwie morskie, ślimaki morskie czy kałamarnice. Więcej na temat nurkowania na Cyprze oraz możliwości, jakie stoją przed nurkami, można znaleźć na stronie https://ipadivers.com/.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzy + czternaście =