Antyplagiat – co to jest?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Antyplagiat – co to jest?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprogramowanie antyplagiatowe to narzędzie, które można wykorzystać do wykrycia plagiatu w dowolnym rodzaju dokumentu lub tekstu. Oprogramowanie wykorzystuje zestaw algorytmów, które mogą wykryć plagiat w dowolnym rodzaju tekstu. Oprogramowanie jest w stanie wykryć plagiatowaną treść w obrębie dokumentu, nawet jeśli została ona przeformułowana lub nieznacznie zmieniona.

Co to jest plagiat?

Plagiat to czynność polegająca na kopiowaniu cudzej pracy i podawaniu jej za własną. Może to obejmować skopiowanie pracy innej osoby, a nawet po prostu wzięcie z niej pewnych informacji bez podania oryginalnego źródła. Kiedy to robisz, popełniasz nieuczciwość akademicką, a jeśli zostaniesz przyłapany, możesz zostać ukarany wydaleniem ze szkoły lub utratą punktów w ocenie. Aby uniknąć plagiatu przy pisaniu pracy, zajrzyj na stronę https://www.solidnepisanie.pl/.

Jak działa oprogramowanie antyplagiatowe?

Oprogramowanie antyplagiatowe działa poprzez porównanie dokumentu, który wysyłasz z tysiącami innych dokumentów już przechowywanych w ich bazie danych. Jeśli znajdą podobieństwa między Twoim dokumentem a innymi dokumentami w bazie danych, oznaczą Twój artykuł jako podejrzany i powiadomią profesora lub instruktora, że w ich klasie może mieć miejsce plagiat.
Ponieważ oprogramowanie porównuje Twoją pracę z milionami innych dokumentów, może zidentyfikować przypadki plagiatu, których być może nie zauważyłeś. Jednak technologia ta nie jest doskonała – nie jest w stanie stwierdzić, czy student wykorzystał cały akapit z innej pracy, czy tylko zacytował jedno zdanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Możliwości wynajmu auta
Możliwości wynajmu auta
Wynajęcie auta jest doskonałą alternatywą dla zakupu pojazdu na własność, kupowania na kredyt czy też brania w leasing. Istnieją przynajmniej […]