Antyplagiat – co to jest?

Oprogramowanie antyplagiatowe to narzędzie, które można wykorzystać do wykrycia plagiatu w dowolnym rodzaju dokumentu lub tekstu. Oprogramowanie wykorzystuje zestaw algorytmów, które mogą wykryć plagiat w dowolnym rodzaju tekstu. Oprogramowanie jest w stanie wykryć plagiatowaną treść w obrębie dokumentu, nawet jeśli została ona przeformułowana lub nieznacznie zmieniona.

Co to jest plagiat?

Plagiat to czynność polegająca na kopiowaniu cudzej pracy i podawaniu jej za własną. Może to obejmować skopiowanie pracy innej osoby, a nawet po prostu wzięcie z niej pewnych informacji bez podania oryginalnego źródła. Kiedy to robisz, popełniasz nieuczciwość akademicką, a jeśli zostaniesz przyłapany, możesz zostać ukarany wydaleniem ze szkoły lub utratą punktów w ocenie. Aby uniknąć plagiatu przy pisaniu pracy, zajrzyj na stronę https://www.solidnepisanie.pl/.

Jak działa oprogramowanie antyplagiatowe?

Oprogramowanie antyplagiatowe działa poprzez porównanie dokumentu, który wysyłasz z tysiącami innych dokumentów już przechowywanych w ich bazie danych. Jeśli znajdą podobieństwa między Twoim dokumentem a innymi dokumentami w bazie danych, oznaczą Twój artykuł jako podejrzany i powiadomią profesora lub instruktora, że w ich klasie może mieć miejsce plagiat.
Ponieważ oprogramowanie porównuje Twoją pracę z milionami innych dokumentów, może zidentyfikować przypadki plagiatu, których być może nie zauważyłeś. Jednak technologia ta nie jest doskonała – nie jest w stanie stwierdzić, czy student wykorzystał cały akapit z innej pracy, czy tylko zacytował jedno zdanie.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


15 + 9 =