Popularne gry towarzyskie

Czas wolny
strefa-wiedzy
Popularne gry towarzyskie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie są stworzeniami towarzyskimi i od czasu do czasu lubią się zabawić większym gronie. W trakcie imprez, zwłaszcza tych odbywających się w domu, z udziałem co najmniej kilku osób, warto sięgnąć po grę planszową lub logiczną, dzięki której znacznie wzrośnie atrakcyjność takiego spotkania. Zadaniem tego rodzaju zabaw jest bowiem dostarczenie rozrywki oraz uśmiechu uczestnikom i pozostawienie ich w dobrych humorach na kolejne dni.

Potyczki logiczne i zręcznościowe – synonim dobrego wieczoru w gronie znajomych

Obecnie mamy ogromny wybór gier karcianych, planszowych, a także strategicznych, zręcznościowych czy logicznych, przeznaczonych do zabawy w większym gronie. Gry imprezowe charakteryzują się zazwyczaj prostymi zasadami i pozwalają na rozegranie nawet kilkunastu potyczek w trakcie jednego wieczora. Oto najpopularniejsze propozycje tego typu zabaw.

DeCrypto – gra polegająca na tym, że dwa zespoły rywalizują na skojarzenia. Członkowie każdego z nich muszą przekazać sekretny kod w taki sposób, aby własna drużyna odgadła go bez problemu, lecz przeciwna nie.

Filmomaniak – zabawa, która wcale nie opiera się na doskonałej znajomości kina. Gracze dysponują kartami z tytułami filmów, które dzięki którym mogą się bawić w kalambury lub zgadywanki. Warto podkreślić, że na kartach znajdują się również ciekawostki dodające swoistego smaczku rozgrywce.

Speedcubing – zabawa polegająca na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika albo innych gier logicznych wywodzących się z tej konkretnej rodziny. Pozwala uczestnikom rozwijać zdolności logicznego myślenia i zręczność, co wpływa na jej duże walory edukacyjne. Akcesoria niezbędne do tej zabawy można zakupić m.in. w tym sklepie: https://speedcube.pl/354-rodzaje.

Pięć sekund – w ciągu 5 sekund od usłyszenia dźwięku (zazwyczaj spadających piłeczek) należy wymienić trzy konkretne rzeczy lub osoby – np. 3 osoby, które są leworęczne, 3 owoce rozpoczynające się na literę b lub 3 kraje, na których fladze znajduje się czerwony kolor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni lokal na imprezę rodzinną?
Jak wybrać odpowiedni lokal na imprezę rodzinną?
Każda impreza rodzinna wymaga szczególnej oprawy. Ślub, chrzest, osiemnaste urodziny czy konsolacja to przełomowe wydarzenia. Z tego względu ważne jest, […]