Popularne gry towarzyskie

Czas wolny
strefa-wiedzy
Popularne gry towarzyskie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie są stworzeniami towarzyskimi i od czasu do czasu lubią się zabawić większym gronie. W trakcie imprez, zwłaszcza tych odbywających się w domu, z udziałem co najmniej kilku osób, warto sięgnąć po grę planszową lub logiczną, dzięki której znacznie wzrośnie atrakcyjność takiego spotkania. Zadaniem tego rodzaju zabaw jest bowiem dostarczenie rozrywki oraz uśmiechu uczestnikom i pozostawienie ich w dobrych humorach na kolejne dni.

Potyczki logiczne i zręcznościowe – synonim dobrego wieczoru w gronie znajomych

Obecnie mamy ogromny wybór gier karcianych, planszowych, a także strategicznych, zręcznościowych czy logicznych, przeznaczonych do zabawy w większym gronie. Gry imprezowe charakteryzują się zazwyczaj prostymi zasadami i pozwalają na rozegranie nawet kilkunastu potyczek w trakcie jednego wieczora. Oto najpopularniejsze propozycje tego typu zabaw.

DeCrypto – gra polegająca na tym, że dwa zespoły rywalizują na skojarzenia. Członkowie każdego z nich muszą przekazać sekretny kod w taki sposób, aby własna drużyna odgadła go bez problemu, lecz przeciwna nie.

Filmomaniak – zabawa, która wcale nie opiera się na doskonałej znajomości kina. Gracze dysponują kartami z tytułami filmów, które dzięki którym mogą się bawić w kalambury lub zgadywanki. Warto podkreślić, że na kartach znajdują się również ciekawostki dodające swoistego smaczku rozgrywce.

Speedcubing – zabawa polegająca na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika albo innych gier logicznych wywodzących się z tej konkretnej rodziny. Pozwala uczestnikom rozwijać zdolności logicznego myślenia i zręczność, co wpływa na jej duże walory edukacyjne. Akcesoria niezbędne do tej zabawy można zakupić m.in. w tym sklepie: https://speedcube.pl/354-rodzaje.

Pięć sekund – w ciągu 5 sekund od usłyszenia dźwięku (zazwyczaj spadających piłeczek) należy wymienić trzy konkretne rzeczy lub osoby – np. 3 osoby, które są leworęczne, 3 owoce rozpoczynające się na literę b lub 3 kraje, na których fladze znajduje się czerwony kolor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega rehabilitacja po przebyciu choroby COVID-19?
Na czym polega rehabilitacja po przebyciu choroby COVID-19?
Osoby, które przeszły chorobę Covid-19 często skarżą się na powikłania pochorobowe. Objawy takie stanu rzeczy bywają różne. Ogólne osłabienie organizmu, […]