Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy to idealny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu z rodziną lub znajomymi. Jednak tak, jak do każdego innego wyjazdu – również do spływu trzeba się odpowiednio przygotować. Warto wcześniej sporządzić sobie listę rzeczy, które mogą przydać się nam podczas takiego wypadu, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jesteśmy do niego należycie przygotowani. 

Lista rzeczy, które mogą przydać się podczas spływu kajakowego

Wybierając się na kajaki trzeba przede wszystkim zadbać o właściwe ubranie. W ciepłe dni najlepiej sprawdzą się wygodne, krótkie spodnie oraz przewiewna koszulka. Mimo ładnej pogody zawsze trzeba mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową, na wypadek, gdyby zaczął padać deszcz. Nie można także zapomnieć o nakryciu głowy oraz butach wodoodpornych. Z pewnością przydatne będą także okulary przeciwsłoneczne oraz balsam z wysokim filtrem UV. Warto zaopatrzyć się także w specjalne etui, które ochroni telefon i inne cenne przedmioty przed wilgocią. Planując spływ kajakiem trzeba przygotować również apteczkę, w której znajdą się podstawowe środki opatrunkowe, woda utleniona, tabletki przeciwbólowe oraz środek na komary, które w sezonie letnim mogą być bardzo uciążliwe. Do plecaka trzeba także włożyć prowiant, czyli przekąski oraz dużą ilość wody. Jeśli planujemy kilkudniowy spływ nie można zapomnieć o ręcznikach, dodatkowych ubraniach na przebranie oraz zapasowych butach. Ciekawą ofertę spływów kajakowych organizowanych na Dunajcu oraz innych rzekach znaleźć można na stronie http://kajakidunajcem.pl/.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście + 14 =