Jak produktywnie spędzić czas w Zakopanem?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Jak produktywnie spędzić czas w Zakopanem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet krótki weekendowy wypad poza miasto jest świetnym sposobem na to, aby podładować baterie i wypocząć. Jednym z chętnie wybieranych miejsc na tego typu wyjazdy jest Zakopane. Dzięki swojemu położeniu daje wiele możliwości na aktywne i produktywne spędzenie wolnego czasu.

Pomysły na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem

Jadąc do Zakopanego trzeba koniecznie wybrać się w góry. Nie musi to być od razu zdobywanie wysokich szczytów, ale warto zdecydować się na wędrówkę do Morskiego Oka lub na Gubałówkę, z której rozpościera się niesamowity widok na miasto oraz Tatry. Można także wjechać kolejką na szczyt Kasprowego Wierchu z położonych niedaleko Kuźnic. Obowiązkowym punktem pobytu w Zakopanem jest także spacer Krupówkami lub nieco mniej uczęszczanymi Krzeptówkami w stronę Doliny Kościeliskiej.

Na Krzeptówkach mieści się bardzo popularne wśród turystów Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Można także wybrać się pod Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, na której co roku odbywa Puchar Świata w skokach narciarskich. Każdy miłośnik ptaków powinien natomiast odwiedzić Papugarnię, w której można spędzić miło czas w otoczeniu egzotycznych gatunków. Bardzo przyjemny może być także wieczorny spacer mniej popularnymi ulicami miasta, dzięki czemu w spokojnej atmosferze uda nam się podziwiać niesamowitą góralską architekturę tego miejsca. Wybierając się do Zakopanego warto zatrzymać się w komfortowych apartamentach, które można zarezerwować na stronie https://apartamentyzakopane.pl/apartamenty/cicha-woda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czyją pomocą otworzyć nową działalność?
Z czyją pomocą otworzyć nową działalność?
Własna działalność gospodarcza to marzenie wielu osób. Daje ona ogromne poczucie niezależności i pozwala na swobodne dysponowanie swoim czasem. Niewątpliwą […]