Na czym polega idea treningu z elektrostymulacją mięśni i dlaczego warto się go podjąć?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Na czym polega idea treningu z elektrostymulacją mięśni i dlaczego warto się go podjąć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrostymulacja mięśni, czyli trening EMS, to coraz popularniejsza metoda ćwiczeń. Często określa się go jako „elektryczną stymulację mięśni”, ale nie jest to dokładnie to samo.

Idea treningu EMS polega na wykorzystaniu elektrod do wysyłania impulsów elektrycznych do grup mięśniowych, które chcemy ćwiczyć. Elektrody przesyłają małe ładunki przez włókna mięśniowe i powodują ich skurcz, co wywołuje opór i spala kalorie.

Maszyny EMS mają zazwyczaj niewielką platformę, na której użytkownik stoi lub siedzi, a do jego ciała przymocowanych jest kilka przewodów. Urządzenie wysyła impulsy elektryczne przez te przewody w różnych kombinacjach, dzięki czemu można oddziaływać na określone grupy mięśni. Maszyna może być również wykorzystywana do zapewnienia oporu podczas ćwiczeń takich jak przysiady i pompki poprzez wysyłanie impulsów do mięśni zamiast stosowania ciężarków.

Istnieje kilka różnych typów maszyn EMS dostępnych do użytku domowego

1) urządzenia do ćwiczeń górnych partii ciała, które są ukierunkowane na określone mięśnie górnych partii ciała, takie jak klatka piersiowa, ramiona i barki;

2) urządzenia do ćwiczeń dolnej części ciała, które są ukierunkowane na mięśnie czworogłowe, ścięgna i pośladki;

3) urządzenia do ćwiczeń całego ciała, które obejmują wszystkie główne grupy mięśniowe zarówno górnej, jak i dolnej części ciała;

4) urządzenia do wymiany elektrolitów, które wykorzystują impulsy elektryczne o niskim poziomie (niewystarczającym do wywołania skurczu mięśni).

Osoby zainteresowane bardziej takim typem ćwiczeń, mogą pozyskać więcej informacji pod wskazanym adresem https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobór tłumika może wpłynąć na pracę pojazdu?
Jak dobór tłumika może wpłynąć na pracę pojazdu?
Tłumik to bardzo ważny element układu wydechowego, spełniający istotne funkcje. Co ważne, musi on być dobrze dobrany, bo w przeciwnym […]