Czym jest trening z elektrostymulacją mięśni?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Czym jest trening z elektrostymulacją mięśni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrostymulacja mięśni (MET) to stosunkowo nowa forma treningu, która wykorzystuje prądy elektryczne do stymulowania wzrostu mięśni.

Elektrostymulator mięśni to preferowana technologia lub formuła treningowa w ośrodkach rehabilitacyjnych, które wykorzystują impulsy prądu elektrycznego do leczenia urazów. Dlatego system ten jest coraz częściej polecany w sferach fizjoterapii i treningu sportowego. Elektryczna stymulacja mięśni (EMS), znana również jako nerwowo-mięśniowa stymulacja elektryczna (NMES) lub elektrostymulacja, to wywołanie skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. EMS cieszy się w ostatnich latach coraz większą uwagą z wielu powodów. 

Do czego wykorzystuje się działanie EMS?

Może być wykorzystywany jako narzędzie treningu siłowego dla zdrowych osób i sportowców. Może być również stosowany jako narzędzie rehabilitacyjne i profilaktyczne dla osób częściowo lub całkowicie unieruchomionych. Można go wykorzystać jako narzędzie testowe do oceny funkcji nerwowej i/lub mięśniowej in vivo. Świetnie się nadaje, jako narzędzie do regeneracji po treningu dla sportowców. Impulsy są generowane przez urządzenie i dostarczane przez elektrody na skórze w pobliżu stymulowanych mięśni. Elektrody to zazwyczaj podkładki przylegające do skóry. Impulsy naśladują potencjał czynnościowy pochodzący z ośrodkowego układu nerwowego, powodując kurczenie się mięśni. Naukowcy zajmujący się sportem wymieniają EMS jako technikę uzupełniającą w treningu sportowym, a opublikowane wyniki badań są dostępne. Osoby zainteresowaną taką formą ćwiczeń, mogą przejrzeć ofertę następującej firmy https://impulsetraining.pl/studio/katowice-centrum/ i wybrać się na przykładowy trening.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Plisy na okna – tak czy nie?
Plisy na okna – tak czy nie?
Spośród wielu dostępnych rolet na rynku dużą popularnością cieszą się także plisy, a więc jeden z najmłodszych modeli tego typu […]