Czym jest trening z elektrostymulacją mięśni?

Elektrostymulacja mięśni (MET) to stosunkowo nowa forma treningu, która wykorzystuje prądy elektryczne do stymulowania wzrostu mięśni.

Elektrostymulator mięśni to preferowana technologia lub formuła treningowa w ośrodkach rehabilitacyjnych, które wykorzystują impulsy prądu elektrycznego do leczenia urazów. Dlatego system ten jest coraz częściej polecany w sferach fizjoterapii i treningu sportowego. Elektryczna stymulacja mięśni (EMS), znana również jako nerwowo-mięśniowa stymulacja elektryczna (NMES) lub elektrostymulacja, to wywołanie skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. EMS cieszy się w ostatnich latach coraz większą uwagą z wielu powodów. 

Do czego wykorzystuje się działanie EMS?

Może być wykorzystywany jako narzędzie treningu siłowego dla zdrowych osób i sportowców. Może być również stosowany jako narzędzie rehabilitacyjne i profilaktyczne dla osób częściowo lub całkowicie unieruchomionych. Można go wykorzystać jako narzędzie testowe do oceny funkcji nerwowej i/lub mięśniowej in vivo. Świetnie się nadaje, jako narzędzie do regeneracji po treningu dla sportowców. Impulsy są generowane przez urządzenie i dostarczane przez elektrody na skórze w pobliżu stymulowanych mięśni. Elektrody to zazwyczaj podkładki przylegające do skóry. Impulsy naśladują potencjał czynnościowy pochodzący z ośrodkowego układu nerwowego, powodując kurczenie się mięśni. Naukowcy zajmujący się sportem wymieniają EMS jako technikę uzupełniającą w treningu sportowym, a opublikowane wyniki badań są dostępne. Osoby zainteresowaną taką formą ćwiczeń, mogą przejrzeć ofertę następującej firmy https://impulsetraining.pl/studio/katowice-centrum/ i wybrać się na przykładowy trening.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − siedem =