Jak zostać przewodnikiem miejskim?

Praca przewodnika miejskiego to doskonałe zajęcie dla pasjonatów historii oraz osób, które bardzo lubią kontakt z ludźmi. Jeśli do tego potrafimy pięknie opowiadać, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć przygodę z tym zawodem. Najlepsi specjaliści z tej dziedziny, którzy mogą poszczycić się ogromną wiedzą i charyzmą są rozchwytywani przez organizatorów wycieczek, a co za tym idzie, w sezonie mogą zarobić całkiem rozsądne pieniądze.

Podstawowe kryteria

Aby zostać przewodnikiem miejskim przede wszystkim musimy być pełnoletni i niekarani. Chcąc stać się licencjonowanym profesjonalistą, potrzebne będzie także co najmniej wykształcenie średnie, a dodatkowym atutem jest znajomość języków obcych w stopniu bardzo dobrym. Konieczne będzie również ukończenie odpowiedniego kursu. Jeśli mamy ambicję oprowadzać turystów np. po Poznaniu doskonałym wyborem jest opcja prezentowana na tej stronie http://visitpoznan.info/oferta/kurs-przewodnicki/. Odpowiedniki tego szkolenia dla innych miejscowości znajdziemy na oficjalnych portalach poszczególnych miast.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 + jedenaście =