Jak zostać przewodnikiem miejskim?

Czas wolny
strefa-wiedzy
Jak zostać przewodnikiem miejskim?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Praca przewodnika miejskiego to doskonałe zajęcie dla pasjonatów historii oraz osób, które bardzo lubią kontakt z ludźmi. Jeśli do tego potrafimy pięknie opowiadać, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć przygodę z tym zawodem. Najlepsi specjaliści z tej dziedziny, którzy mogą poszczycić się ogromną wiedzą i charyzmą są rozchwytywani przez organizatorów wycieczek, a co za tym idzie, w sezonie mogą zarobić całkiem rozsądne pieniądze.

Podstawowe kryteria

Aby zostać przewodnikiem miejskim przede wszystkim musimy być pełnoletni i niekarani. Chcąc stać się licencjonowanym profesjonalistą, potrzebne będzie także co najmniej wykształcenie średnie, a dodatkowym atutem jest znajomość języków obcych w stopniu bardzo dobrym. Konieczne będzie również ukończenie odpowiedniego kursu. Jeśli mamy ambicję oprowadzać turystów np. po Poznaniu doskonałym wyborem jest opcja prezentowana na tej stronie http://visitpoznan.info/oferta/kurs-przewodnicki/. Odpowiedniki tego szkolenia dla innych miejscowości znajdziemy na oficjalnych portalach poszczególnych miast.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy kupić a kiedy wynająć sprzęt budowlany?
Kiedy kupić a kiedy wynająć sprzęt budowlany?
Prace budowlane mają swoją specyfikę. Wymagają współdziałania fachowców z wielu branż, którzy realizują na budowie kolejno po sobie następujące etapy […]