Powszechnie używane produkty do pielęgnacji auta

Technologie
strefa-wiedzy
Powszechnie używane produkty do pielęgnacji auta
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy nasz samochód jest nowy czy używany, możemy znacznie wpłynąć na jego żywotność i dobry wygląd. Dzięki temu zwiększamy szanse na późniejszą sprzedaż auta w zadowalającej cenie. Regularne przeglądy i bieżąca naprawa usterek, szanowanie silnika i skrzyni biegów, serwis olejowy w terminie – to podstawy, o których wszyscy właściciele aut powinni pamiętać. Często zapominamy jednak o z pozoru błahych kwestiach dotyczących szeroko pojętej pielęgnacji. Tapicerka, nadwozie, szyby i ogumienie – właśnie po ich wyglądzie dokonujemy pierwszej oceny stanu samochodu, mają ogromny wpływ na tzw. „pierwsze wrażenie” kupującego i mogą przesądzić o finalnej cenie sprzedaży.

Zabiegi konieczne vs. opcjonalne

Nie dopuszczajmy do korozji, na którą narażone są zarówno nadwozie i podwozie. W tym celu konieczne jest regularne mycie auta (zwłaszcza zimą, kiedy na drogach jest dużo soli). Możemy dodatkowo zadbać o konserwację i wygląd karoserii. Do powszechnie używanych produktów służących pielęgnacji pojazdu należą m.in.: wosk, powłoki ceramiczne, kwarcowe, hydrofobowe, itp. Poza korzystnym wpływem na lakier wydłużają czas między wizytami na myjni. 

Pamiętajmy o wnętrzu – czysta i zabezpieczona dedykowanym preparatem deska rozdzielcza będzie wolna od zarysowań i pęknięć, nie będzie również przyjmowała dużej ilości kurzu. Często sprawdzajmy stan dywaników i podłogi pod nimi, ponieważ może to nas uchronić przed nieprzyjemnymi niespodziankami (np. butwieniem). Kolejna sprawa, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to higiena tapicerki. Warto ją zaimpregnować, a w razie nieszczęśliwego wypadku z kawą mieć pod ręką specjalny produkt do szybkiego czyszczenia. Wszystkie te działania mają na celu również zapobieganie pojawienia się w aucie nieprzyjemnych zapachów, które potrafią skutecznie odstraszyć kupującego. 

O stan szyb dbamy głównie w kontekście zachowania dobrej widoczności. Często zapominamy o otaczających je uszczelkach, a naprawdę opłaca się o nie dbać. Co najmniej dwa razy w roku powinniśmy spryskać uszczelki (również te przy drzwiach) odpowiednim preparatem, który zabezpieczy przed pękaniem, a dodatkowo zimą zwiększy nasze szanse na dostanie się do wnętrza samochodu.

Łączny koszt wszystkich rekomendowanych rodzajów produktów do pielęgnacji auta może wydawać się wysoki. Pamiętajmy jednak, że zwykle wystarczają na długie miesiące, a nawet lata. Oferta preparatów dostępnych na polskim rynku jest bardzo szeroka, o czym świadczy m.in. asortyment ze sklepu https://vertion.pl/. Każdy posiadacz auta znajdzie produkt z rozsądną proporcją ceny, pojemności i jakości. Dokonując wyboru warto również wziąć pod uwagę, czy dany preparat jest przyjazny środowisku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podróżowanie z dronem – o czym warto pamiętać?
Podróżowanie z dronem – o czym warto pamiętać?
Postępująca miniaturyzacja dronów sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go nawet w długą podróż. Bezzałogowy statek powietrzny […]