Kiedy wybrać się na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy rzeką lub potokiem to doskonały sposób na spędzenie urlopu z rodziną, przyjaciółmi, ewentualnie samemu. Jest to bowiem nie tylko gwarancja świetnej zabawy na świeżym powietrzu, ale również skutecznego wzmocnienia mięśni i spalenia dużej ilości zbędnych kalorii. Poza tym jest to optymalna metoda na odreagowanie stresu. Jeśli interesuje nas ekscytujący, a jednocześnie bezpieczny spływ kajakowy Wda to jedna z rzek, która idealnie wręcz nadaje się do tego celu.

Wybierajmy ciepłe, ale nie upalne miesiące

Na spływ kajakowy zdecydowanie najlepiej wybrać się w maju, gdyż mamy wówczas do czynienia ze słoneczną pogodą i temperaturą wynoszącą średnio od 20 do 23 stopni Celsjusza. Organizatorzy takich atrakcji zalecają również końcówkę sierpnia oraz pierwszą połowę września. Niezbyt dobrym pomysłem jest natomiast uczestniczenie w spływie upalnym latem (czerwiec, lipiec, początek sierpnia) – głównie z powodu żaru lejącego się z nieba, który negatywnie oddziałuje na skórę, a na dodatek zagraża bezpieczeństwu na wodzie. Oczywiście w przypadku prognozy pogody zwiastującej umiarkowaną temperaturę przez co najmniej kilka dni i w tym okresie można zdecydować się na wpływ.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × dwa =