Kredyt firmowy – co powinniśmy wiedzieć?

W naszym kraju z roku na rok wzrasta liczba nowych firm, które zazwyczaj potrzebują wsparcia finansowego, aby móc w ogóle wystartować. Rozwijanie przedsiębiorstwa i skuteczne konkurowanie z innymi podmiotami gospodarczymi jest bowiem nierozerwalnie związane z koniecznością ciągłego inwestowania w biznes. W takiej sytuacji przychodzą z pomocą kredyty firmowe, które mogą być przeznaczone na różne potrzeby związane z bieżącą działalnością.

Możliwość sfinansowania samochodu, materiałów biurowych lub bieżącej działalności

Bank przed udzieleniem danej firmie kredytu wymaga dokładnego sprecyzowania celu, na jaki zostaną przeznaczone przyznane środki finansowe. W umowie sporządzanej w placówce przedsiębiorca musi wskazać ich wykaz, a także zobowiązać się do dostarczenia dokumentacji związanej z wydawaniem pieniędzy na poszczególne z nich. Kredytobiorca pożycza zatem od banku środki, które musi przeznaczyć wyłącznie na wydatki związane z funkcjonowaniem jego firmy, takie jak choćby kupno samochodu, urządzeń biurowych lub lokalu. Warto zaznaczyć, że o kredyt firmowy można się ubiegać po określonym czasie od rozpoczęcia działalności. Przeważnie jest to minimum 12 miesięcy, a niekiedy nawet 24 miesiące. Najpopularniejsze rodzaje omawianych kredytów to: obrotowy (pokrywanie bieżących wydatków), inwestycyjny (realizowanie projektów, które wymagają większych środków), płatniczy (umożliwia zachowanie tzw. płynności finansowej), pomostowy (zaciągany w celu zintensyfikowania działań), na innowacje technologiczne, a także kupiecki, handlowy albo towarowy (możliwość dokonywania zapłaty dopiero po realizacji danego zamówienia). Z dokładnym omówieniem dwóch pierwszych, czyli tych najczęściej zaciąganych, zapoznamy się m.in. na tej stronie https://kredyt-firmowy.pl/kredyt-obrotowy-a-inwestycyjny/.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 − 1 =