Jaki ubiór będzie odpowiedni dla pracowników lokali gastronomicznych?

Kelnerzy to wizytówka każdej restauracji. To przecież oni, oprócz wnętrza, wpływają na pierwsze wrażenie klientów. Liczy się poziom obsługi, podejścia do gości, ale również ich wygląd. Strój kelnera powinien być przede wszystkim schludny i czysty. Ważny jest również odpowiedni dobór ubrań. Długie spodnie to zawsze dobry wybór, bez względu na płeć – dają one swobodę ruchu, a przy tym nie odsłaniają ciała. Na górę można wybrać bluzkę typu polo (jeżeli lokal ma charakter bardziej baru lub bistro) lub elegancką koszulę (świetnie sprawdzą się w przypadku eleganckich restauracji). Strój kelnera powinien być w kolorach neutralnych, takich jak czerń, biel czy beże. Powoduje to, że kelnerzy prezentują się elegancko, a przy tym nie wybijają się na tle pozostałych gości. Często do obowiązkowego stroju obsługi należy fartuch kelnerski – dodaje on profesjonalizmu, a przy tym chroni kelnera przed zabrudzeniem się. Skomponowanie odpowiedniego stroju dla pracowników nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy bowiem w jednym stroju uchwycić charakter restauracji, a przy tym zapewnić pracownikom wygodę oraz niezawodny strój, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Jak uatrakcyjnić stroje na pracowników lokali gastronomicznych?

Dobrym pomysłem jest zapewnienie kelnerom, ale też pozostałym pracownikom lokalu, jednolitego stroju. Aby zwiększyć spójność, a przy okazji bardziej podkreślić rolę pracowników, warto pomyśleć nad sprezentowaniem dla nich elementów garderoby z nadrukowanym logiem lokalu.  Takie stroje można w prosty sposób zamówić przez Internet, jak na przykład za pośrednictwem witryny https://strefa-logo.pl/fartuchy-gastronomiczne-z-nadrukiem.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × dwa =