Ubezpieczenie OC – od czego zależy wysokość składki?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Ubezpieczenie OC – od czego zależy wysokość składki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, która jest nawiązywana pomiędzy właścicielem danego samochodu, a konkretną firmą ubezpieczeniową. Przejmuje ona odpowiedzialność finansową w razie ewentualnych szkód wyrządzonych wskutek chociażby wypadku z udziałem ubezpieczonego pojazdu. Dzięki temu każdy właściciel samochodu jest zabezpieczony, ponieważ w razie wypadku z jego winy nie musi ponosić kosztów i wypłacać odszkodowania innej osobie we własnym zakresie. Tak jak już zostało to wspomniane ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i dotyczy nawet samochodów, które są tymczasowo wyłączone z poruszania się po drogach (na przykład auto jest nieużywane z powodu jakiejś awarii czy po prostu z braku takiej potrzeby). Więcej na temat polisy OC można poczytać między innymi na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia OC samochodu?

Koszt polisy OC dla konkretnego auta Jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa model oraz rocznik samochodu oraz jego przebieg, a także dodatkowe wyposażenie samochodu oraz jego stan techniczny. Nie bez znaczenia jest także okres posiadania przez danego kierowcę prawo jazdy oraz ewentualne przyznanie zniżki – na przykład za bezszkodową jazdę przez dłuższy czas. Raty ubezpieczenia w ramach OC można obliczyć za pomocą wygodnego kalkulatora składek których jest dostępny powszechnie w internecie. Opłatę za ubezpieczenie można uiścić w całości albo w postaci dogodnych na przykład kwartalnych rat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skuteczne formy reklamy
Skuteczne formy reklamy
Celem każdej reklamy jest przedstawienie odbiorcy konkretnej marki, a w konsekwencji przekonanie do zakupu towaru lub usługi. Współcześnie istnieje wiele […]