Jak dobrze zorganizować miejsce pracy w biurze?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Jak dobrze zorganizować miejsce pracy w biurze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość dnia spędzamy w pracy, czy to w biurze, czy w domu. Często poświęcamy własny komfort i rzadko zastanawiamy się nad tym, jak nasze otoczenie wpływa na nas. Jeśli masz wrażenie, że zostajesz w tyle i przytłacza Cię sterta pracy, może to być stos papierów na Twoim biurku, których nie możesz znaleźć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci lepiej zorganizować swoje miejsce pracy, abyś mógł być bardziej produktywny.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Pracodawca często wymaga aby biurka biurowe były uporządkowane i wyglądały schludnie. Zanim zaczniesz organizować swoje miejsce pracy, pozbądź się wszystkiego, co nie jest Ci potrzebne. Nawet jeśli pracujesz bardziej produktywnie przy nieuporządkowanym biurku, nie zaszkodzi pozbyć się rzeczy, które nie są przydatne. Dotyczy to wszystkiego: dokumentów roboczych, materiałów biurowych i wszelkich innych przedmiotów – staraj się zadowolić niezbędnym minimum. Wyrzucaj na zimno rzeczy, które nie pomagają Ci w pracy: kilka pamiątek i ulubione zdjęcie w ramce nie zaszkodzi, ale jeśli jest ich dużo więcej, mogą zająć sporą część powierzchni roboczej.

Przeglądanie papierów i dokumentów

Bądźmy szczerzy: papier jest głównym źródłem śmieci na biurku. I chociaż pracujemy z nimi coraz rzadziej, nie ma tak wielu firm, które w pełni przyjęły elektroniczne zarządzanie dokumentami, jak mogłoby być. Aby ułatwić sobie radzenie sobie z przepływem dokumentów, możesz mieć dwie tace lub dwie teczki na biurku, w zależności od potrzeby. W pierwszej powinno znajdować się wszystko, co nowe: wnioski o podpis, nieotwarte listy itp. W drugiej powinieneś umieścić dokumenty, które przejrzałeś i którymi musisz się zająć później, tak aby nic nie pozostało bez opieki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Opony letnie do auta – czym się różnią od zimowego rodzaju ogumienia
Opony letnie do auta – czym się różnią od zimowego rodzaju ogumienia
Opony letnie są zaprojektowane tak, aby najlepiej sprawdzały się w ciepłych temperaturach i na suchej nawierzchni. Oznacza to, że nie […]