Logistyka zaopatrzenia – czym jest i czym się zajmuję?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Logistyka zaopatrzenia – czym jest i czym się zajmuję?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka zaopatrzenia to proces identyfikacji, planowania i zarządzania działaniami łańcucha dostaw, które dostarczają klientowi właściwy produkt, we właściwym czasie i po właściwym koszcie.

Logistyka zaopatrzenia – audytel.pl to podstawowa funkcja w każdej firmie, w której wiele różnych działów współpracuje ze sobą, aby zapewnić posiadanie w magazynie właściwych produktów w odpowiedniej cenie. Aby to osiągnąć, trzeba być w stanie śledzić wszystkie elementy łańcucha dostaw od zamówienia do dostawy.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Polega na zarządzaniu wszystkimi aspektami dostaw, w tym pozyskiwaniem surowców, produkcją, magazynowaniem i dystrybucją. Zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczowym elementem strategii biznesowej, zapewniającym możliwość dostarczania produktów i usług w sposób jak najbardziej efektywny i opłacalny.

Zarządzanie zapasami

Polega na analizowaniu poziomów zapasów i upewnianiu się, że są one utrzymywane na optymalnym poziomie, aby zminimalizować koszty przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej podaży towarów. Celem jest zapewnienie, że odpowiednia ilość zapasów jest dostępna w różnych punktach w czasie, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Zarządzanie zapasami może odbywać się ręcznie lub z pomocą programów komputerowych.

Zarządzanie transportem

Polega na organizowaniu transportu od dostawcy do magazynu, a następnie z magazynu do klienta. Celem jest zapewnienie, że nie ma opóźnień w procesie dostawy i że towary są dostarczane na czas, co może być trudne, gdy są one wysyłane z różnych lokalizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy suknia ślubna powinna pasować do klimatu wesela?
Czy suknia ślubna powinna pasować do klimatu wesela?
Idealna suknia ślubna powinna podkreślać zalety panny młodej, ale nie tylko powinna także wpisywać się stylistykę całego wesela. Nie musi […]