Logistyka zaopatrzenia – czym jest i czym się zajmuję?

Logistyka zaopatrzenia to proces identyfikacji, planowania i zarządzania działaniami łańcucha dostaw, które dostarczają klientowi właściwy produkt, we właściwym czasie i po właściwym koszcie.

Logistyka zaopatrzenia – audytel.pl to podstawowa funkcja w każdej firmie, w której wiele różnych działów współpracuje ze sobą, aby zapewnić posiadanie w magazynie właściwych produktów w odpowiedniej cenie. Aby to osiągnąć, trzeba być w stanie śledzić wszystkie elementy łańcucha dostaw od zamówienia do dostawy.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Polega na zarządzaniu wszystkimi aspektami dostaw, w tym pozyskiwaniem surowców, produkcją, magazynowaniem i dystrybucją. Zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczowym elementem strategii biznesowej, zapewniającym możliwość dostarczania produktów i usług w sposób jak najbardziej efektywny i opłacalny.

Zarządzanie zapasami

Polega na analizowaniu poziomów zapasów i upewnianiu się, że są one utrzymywane na optymalnym poziomie, aby zminimalizować koszty przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej podaży towarów. Celem jest zapewnienie, że odpowiednia ilość zapasów jest dostępna w różnych punktach w czasie, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Zarządzanie zapasami może odbywać się ręcznie lub z pomocą programów komputerowych.

Zarządzanie transportem

Polega na organizowaniu transportu od dostawcy do magazynu, a następnie z magazynu do klienta. Celem jest zapewnienie, że nie ma opóźnień w procesie dostawy i że towary są dostarczane na czas, co może być trudne, gdy są one wysyłane z różnych lokalizacji.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 − dwa =