Jakich czynności budowlanych nie można wykonać bez użycia dźwigu?

Dźwigi to nieodłączny element placu budowy. Konstruowanie mniejszych budynków może jeszcze obejść się bez tych maszyn. Jednak w przypadku dużych przedsięwzięć stają się one niezwykle istotnym ogniwem. Widoczne z daleka stacjonarne żurawie, przewyższające wszystkie otaczające zabudowania, są znakiem szczególnym takich inwestycji. Wiele prac budowlanych jest właściwie niemożliwych do realizacji bez pomocy urządzeń wynoszących.

Transport materiałów budowlanych i ludzi

Wiele konstrukcji tworzonych jest z prefabrykatów. Te prefabrykaty to najczęściej ciężkie płyty, z których składa się całe budynki. Umieszczanie ich w miejscu docelowym nie może się obejść bez urządzenia wynoszącego o dużym udźwigu.

Urządzenia te używane są także do szybkiego i sprawnego transportowania materiałów budowlanych. Dźwigi pełnią ponadto funkcję swoistej windy, która przy pomocy specjalnego kosza wynosi pracowników na wyższe kondygnacje. Ciężko też wyobrazić sobie podniesienie na dużą wysokość ciężkich elementów wykończeniowych, takich jak drzwi czy okiennice.

Wysięgniki poruszające się na kołach

Dźwigi nie ograniczają się tylko do stacjonarnych żurawi. Wiele niezbędnych na budowie prac mogą wykonać również dźwigi mobilne. Są to pojazdy kołowe wyposażone w wysięgnik o różnych możliwościach. Możliwości te prezentowane są między innymi na stronie http://uslugi-dzwigiem.pl/. Dźwig tego typu, choć nie posiada takiego zasięgu jak żurawie, cechuje się większą dokładnością i możliwością dostosowywania się do zmiennych warunków pracy.  

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 − jeden =