Niezwykłość w budowlach Gaudiego

Nieruchomości
strefa-wiedzy
Niezwykłość w budowlach Gaudiego
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Sagrada Familia w Barcelonie, pałac Güell oraz pałac biskupi w Astorga to najpopularniejsze budowle Gaudiego. Niezwykłość jego stylu to przede wszystkim balansowanie na granicy secesji i gotyku, ale ze wcześniejszym odrzuceniem założeń, do których nie był przekonany. 

Co wyróżnia budowle Gaudiego? 

Charakteryzują się niepowtarzalnym stylem. Gaudi łączył nowatorstwo rozwiązań konstrukcyjnych z ukształtowaniem bryły budynku. Początkowo jego prace były mieszanką wszystkich wcześniejszych stylów. Nawet podczas panowania secesji Gaudi szukał nowych rozwiązań technicznych. Zafascynowanie gotykiem sprawiło, że często wykorzystywał jego elementy w swoich projektach. Mimo to potrafił spojrzeć krytycznym okiem na jego założenia m.in. na zewnętrzne łuki przyporowe. Dodatkowo zachwyt stylem średniowiecznym sprawił, że chciał kontynuować jego rozwój. Znakami rozpoznawczymi budowli Gaudiego są przede wszystkim płynne faliste linie, bogate efekty kolorystyczne oraz rzeźbiarsko ukształtowane elementy architektoniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kotły uniwersalne 5 klasy.
Kotły uniwersalne 5 klasy.
Poszukując kotła do ogrzania budynku, można się nieco pogubić w bogactwie możliwości. Nie popełni się jednak błędu, kiedy wybiera się […]