O jakich kwestiach należy pamiętać przy budowie nawierzchni z kostki brukowej?

Kostki brukowe są popularnym rodzajem nawierzchni, zarówno w przestrzeniach publicznych naszych miastach, jak i na terenach prywatnych. Wykonywane z nich nawierzchnie cechują się wysoką estetyką oraz trwałością. O jakich podstawowych zasadach należy pamiętać przy tworzeniu nawierzchni brukowanych?

Nawierzchnie z kostki brukowej – kryteria doboru rozwiązań

W wielu wypadkach podstawowym zagadnieniem jest ilość potrzebnego do budowy materiału. Należy określić również rodzaj tworzywa, z którego ułożona zostanie nawierzchnia. Obecnie niezwykle popularna jest kostka betonowa, w wielu miejscach jednak stosuje się szlachetniejsze odmiany tego materiału. Jeżeli idzie o układanie kostki brukowej Poznań, Kraków czy Wrocław – a więc miasta o dużym udziale zabudowy zabytkowej – często decydują się na zastosowanie w przypadku części nawierzchni kostki kamiennej. Nadaje ona wielu punktom miast niepowtarzalnego kolorytu. W takiej sytuacji warto stawiać na renomowane firmy, posiadające odpowiedni sprzęt do prowadzenia prac brukarskich i duże doświadczenie w tej branży. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie długotrwałego wyłączenia z użytku reprezentacyjnych części przestrzeni publicznej oraz zachowanie wysokiej trwałości wykonanej nawierzchni.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście − 8 =