O jakich kwestiach należy pamiętać przy budowie nawierzchni z kostki brukowej?

Nieruchomości
strefa-wiedzy
O jakich kwestiach należy pamiętać przy budowie nawierzchni z kostki brukowej?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kostki brukowe są popularnym rodzajem nawierzchni, zarówno w przestrzeniach publicznych naszych miastach, jak i na terenach prywatnych. Wykonywane z nich nawierzchnie cechują się wysoką estetyką oraz trwałością. O jakich podstawowych zasadach należy pamiętać przy tworzeniu nawierzchni brukowanych?

Nawierzchnie z kostki brukowej – kryteria doboru rozwiązań

W wielu wypadkach podstawowym zagadnieniem jest ilość potrzebnego do budowy materiału. Należy określić również rodzaj tworzywa, z którego ułożona zostanie nawierzchnia. Obecnie niezwykle popularna jest kostka betonowa, w wielu miejscach jednak stosuje się szlachetniejsze odmiany tego materiału. Jeżeli idzie o układanie kostki brukowej Poznań, Kraków czy Wrocław – a więc miasta o dużym udziale zabudowy zabytkowej – często decydują się na zastosowanie w przypadku części nawierzchni kostki kamiennej. Nadaje ona wielu punktom miast niepowtarzalnego kolorytu. W takiej sytuacji warto stawiać na renomowane firmy, posiadające odpowiedni sprzęt do prowadzenia prac brukarskich i duże doświadczenie w tej branży. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie długotrwałego wyłączenia z użytku reprezentacyjnych części przestrzeni publicznej oraz zachowanie wysokiej trwałości wykonanej nawierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zabezpieczenie auta przed korozją
Zabezpieczenie auta przed korozją
Korozja to zmora właścicieli samochodów. Pojawiająca się na naszym aucie rdza nie tylko psuje jego wygląd, ale także po pewnym […]