Trwałe fundamenty – co wybrać?

Nieruchomości
strefa-wiedzy
Trwałe fundamenty – co wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując budowę domu, musimy zastanowić się nad wieloma aspektami. Niewątpliwie jednym z nich jest to, jaki fundament będzie odpowiedni dla naszego domu. Na fundament nadają się zarówno bloczki fundamentowe, jak i cegły oraz pustaki.

Fundament betonowy – monolityczny

Najczęściej ludzie decydują się na tak zwany fundament monolityczny. Wykonuje się go układając w wykopie szalunków. Między szalunkami musimy umieścić zbrojenie z drutu stalowego. Następnym krokiem jest zalanie tego betonem. Beton, szczególnie zbrojony, jest bardzo mocny. Jest odporny na wilgoć oraz obciążenia ściskające i rozciągające. Dzięki tej metodzie ściany naszego przyszłego domu będą stabilne, trwałe i szczelne. Jest to niewątpliwą zaletą tej metody wykonania fundamentów.

Fundament z cegieł lub bloczków fundamentowych

Ten rodzaj fundamentów jest najszybszy w wykonaniu. Cegły murujemy układając na przemian warstwami najpierw dłuższym bokiem wzdłuż ściany, a następnie krótszym. Bloczki betonowe są godne polecenia ze względu na to, że można z nich wznieść ścianę fundamentową najszybciej. Muruje się je podobnie jak w przypadku cegieł, ale na nieco grubszą spoinę. Cena bloczka fundamentowego zaczyna się od około 3 złotych. Na rynku oczywiście są i droższe egzemplarze. Bloczki takie cechuje duża wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, są materiałem niepalnym oraz stabilne i trwałe w utrzymywaniu elementów konstrukcyjnych. Kolejną zaletą zachęcającą do nabycia bloczków fundamentowych jest to, że możemy ich użyć również podczas większych remontów, na przykład do stawiania nowych ścian działowych.

Artykuł napisany we współpracy z Pok-Bruk – producentem kostki brukowej i innych wyrobów betonowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Hurtownia styropianu 19.06.2019

    Warto zadbać o izolacje fundamentów, bo ocieplenie ścian i fundamentów zapobiega ucieczce ciepła. Styropian fundamentowy

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Logistyka zaopatrzenia – czym jest i czym się zajmuję?
Logistyka zaopatrzenia – czym jest i czym się zajmuję?
Logistyka zaopatrzenia to proces identyfikacji, planowania i zarządzania działaniami łańcucha dostaw, które dostarczają klientowi właściwy produkt, we właściwym czasie i […]