Jaką pompę wybrać do ścieków

Wybór pompy z optymalnym przeznaczeniem do pompowania ścieków jest działaniem, które powinno być przez nas dłużej przemyślane, jeśli nie orientujemy się na rynku – dobrą opcją jest też poproszenie o pomoc fachowca, który pokieruje nas w kierunku wyboru odpowiedniej dla nas i naszej parceli pompy. Przy zakupie optymalnej pompy do ścieków, szamba powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry jak maksymalna wydajność pompy – cecha ta jest ważna w kontekście rodzaju ścieków jakie się u nas w przeważającej części wydalają. Drugim czynnikiem jest maksymalna możliwość zanurzenia pompy w szambie oraz waga i głośność samego urządzenia – tutaj warto zastanowić się nad wyborem pompy napędzanej silnikiem elektrycznym, gdyż jest ona zdecydowanie lżejsza od opcji spalinowej oraz dużo bardziej cicha w trakcie pracy. Jej jedyną wadą jest to, iż w trakcie działania potrzebuje nieustannego dostępu do źródła prądu.

Jedną z lepszych propozycji są pompy zatapialne do ścieków, które dzielą się na pompy do szamba z rozdrabniaczem i bez rozdrabniacza. Rozdrabniacz pełni w pompie funkcję rozdrabniającą, toteż sprawdza się doskonale w przypadku większych zanieczyszczeń znajdujących się w naszych ściekach – jest w stanie pompować szambo bez względu na wielkość i ilość zanieczyszczeń. Sam rozdrabniacz ma kształt noża tnącego i na takiej zasadzie też działa wprawiony w ruch przez pracującą pompę. Pompy bez rozdrabniacza natomiast wykorzystywane są w ściekach, z mniejszym natężeniem zanieczyszczeń – nie posiadając funkcji rozdrabniającej nie są w stanie poradzić sobie z większymi zanieczyszczeniami, ale doskonale nadają się za to do mniejszych gospodarstw domowych.

Bogaty wybór różnego rodzaju pomp, np. pompy do wody 230 v znajdziesz w sklepie internetowym HYPO.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery + 10 =