Outsourcing, czyli jak można zlecić część zadań osobom z zewnątrz naszej firmy

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Outsourcing, czyli jak można zlecić część zadań osobom z zewnątrz naszej firmy
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Outsourcing jest coraz częściej spotykanym trendem  w organizacji i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Przekazanie rozmaitych funkcji zewnętrznym wykonawcom pomaga wielu przedsiębiorstwom uporać się z trapiącymi je problemami. W jakich dziedzinach sprawdzi się takie rozwiązanie?

Outsourcing – podstawowe dziedziny zastosowania

W wielu małych firmach podstawową działalnością, przekazywaną zewnętrznym podmiotom, jest księgowość i rachunkowość. Prowadzenia działań w tym zakresie wymaga bowiem dobrej znajomości przepisów i ciągłego śledzenia zmian, co nie zawsze da się pogodzić z zaangażowaniem w podstawową działalność firmy czasu i energii właściciela. Innym obszarem, który często powierzany jest specjalistycznym firmom, jest rekrutacja personelu. Wynajmując fachowy podmiot, taki jak na przykład https://emat.com.pl/, uzyskujemy dostęp do najskuteczniejszych narzędzi rekrutacyjnych. Możemy również pozyskiwać pracowników zagranicznych lub korzystać z zatrudnienia czasowego. Możliwe jest też powierzenie firmom zewnętrznym innych obszarów, takich jak część funkcji logistycznych, funkcjonowanie infrastruktury IT czy wykonywanie prostych prac związanych z obsługą budynków (ochrona, sprzątanie terenu). Zakres prac zależy więc od wewnętrznych potrzeb naszego przedsiębiorstwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o finanse we własnej firmie?
Jak dbać o finanse we własnej firmie?
Dział finansów jest niezbędny zwłaszcza w firmie o szerokim spektrum działania. Im więcej jest zatrudnionych pracowników oraz im bardziej zaawansowane […]