Zdrowie i ekologia w szkole

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Zdrowie i ekologia w szkole
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkoła jest miejscem, w którym dziecko nie tylko się uczy, ale też wychowuje i wypracowuje dobre nawyki życia codziennego. Warto, aby była przestrzenią przyjazną nie tylko dla uczniów, lecz także dla środowiska – dbałość o nie to jeden z najlepszych wzorców, jakie można przedstawić młodym osobom. Poczują się szczególnie bezpiecznie w szkole, która podejmuje konkretne kroki ku ich zdrowiu i ku dobru naszej planety. Zachęci je to do wprowadzania pozytywnych zmian także w domu.

Działania prozdrowotne – witaminy i nawodnienie

W wielu szkołach praktykuje się codzienne rozdawanie owoców uczniom. Chociaż nie wszystkie dzieci przepadają za jabłkami i pomarańczami, jest to dobry pomysł – wiele z nich nie przegapi okazji, by dostać dodatkową przekąskę. Przyzwyczajając się do jedzenia owoców, dostarczają swoim organizmom zarówno smacznych cukrów, jak i zdrowych witamin i minerałów.

Warto także upewnić się, że sklepik szkolny nie sprzedaje produktów takich jak chipsy czy kwaśne proszki – ich niekontrolowane spożycie jest bardzo szkodliwe. Oprócz odpowiedniego odżywiania się, należy nauczyć dzieci, by odpowiednio się nawadniały. Pomoże w tym dystrybutor wody do szkoły, z którego będą mogły czerpać darmową wodę mineralną.

Akcje proekologiczne – recykling i sprzątanie

Chociaż dystrybutor wody gazowanej i niegazowanej już przyczynia się do zmniejszenia ilości śmieci w postaci plastikowych butelek, warto, aby szkoły podejmowały dodatkowe działania mające na celu dbanie o środowisko. Popularną praktyką jest tzw. sprzątanie świata, czyli wyjścia ze szkoły w celu zbierania śmieci z najbliższego otoczenia – w ten sposób uczniowie oczyszczają tereny zielone swojego miasta. Innym dobrym nawykiem, który można wpoić najmłodszym, jest segregacja odpadów. W szkołach prowadzi się akcje zbierania nakrętek czy baterii, co zwiększa świadomość dzieci na temat recyklingu i utylizacji śmieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich materiałów regały są najsolidniejsze
Z jakich materiałów regały są najsolidniejsze
W magazynie, warsztacie, ale również domowej piwnicy podstawą wyposażenia są solidne regały. Można na nich umieścić przedmioty o odmiennej wadze […]