Czego może nauczyć się dziecko w żłobku?

Zapisanie dziecka do żłobka jest bardzo często jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy oboje rodziców pracują i nie mają z kim zostawić swojej pociechy. Jest to także doskonała okazja do tego, aby dziecko oswoiło się z innymi osobami, niż tylko z rodzicami. Uczęszczanie do żłobka niesie więc ze sobą wiele korzyści.

Dlaczego warto wysłać dziecko do żłobka?

Dziecko uczęszczające do żłobka uczy się przede wszystkim samodzielności oraz funkcjonowania w sytuacji, gdy obok niego nie ma mamy. Fakt, że maluchy przebywają w swoim towarzystwie sprawia, że uczą się od siebie nawzajem. Zdecydowanie szybciej przyswajają umiejętność korzystania z nocnika niż dzieci, które do żłobka nie uczęszczały. Sprawniej przebiega także nauka mówienia i przyswajania nowych słów. Dzieci, które codziennie przebywają w otoczeniu swoich rówieśników są odważniejsze. Żłobek jest więc miejscem, dzięki któremu nieśmiałe maluchy nabiorą większej pewności siebie. Zajęcia prowadzone w żłobku są także przygotowywane w taki sposób, aby dzieci poprzez zabawę nabywały nowe umiejętności. Wychowawcy organizują więc zajęcia plastyczne, muzyczne oraz fizyczne. Jeden ze żłobków znaleźć można pod adresem internetowym https://akademiamlodychtalentow.edu.pl/zlobek/. Warto pamiętać o tym, aby zdobytą wiedzę oraz umiejętności utrwalać także w domu. Dzięki temu dziecko będzie mogło także pochwalić się rodzicom, czego się nauczyło. Wybierając żłobek warto wcześniej sprawdzić, jakie posiada opinie, aby mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało odpowiednią opiekę. 

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + dziesięć =