Jakie korzyści można odnieść z instalacji własnej oczyszczalni ścieków?

Jedną z decyzji, jaką trzeba podjąć podczas budowy domu, jest ta dotycząca sposobu odprowadzania ścieków. Na terenach nieskanalizowanych, inwestorzy mogą zdecydować się na budowę szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. W ostatnim czasie to drugie rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są jego zalety.

Oszczędność pieniędzy

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest zdecydowanie droższa od zakupu i montażu szamba. Okazuje się jednak, że tego rodzaju inwestycja może szybko się zwrócić. Warto bowiem pamiętać, że szczelny zbiornik na nieczystości musi być regularnie opróżniany. Wywóz nieczystości nie jest tani, dlatego po uwzględnieniu kosztów obsługi w dłuższym czasie okaże się, że szambo jest droższe od oczyszczalni. Dodatkowo niektóre samorządy oferują swym mieszkańcom możliwość uzyskania dofinansowania na budowę tego rodzaju budowli ze środków przeznaczonych na ochronę środowiska. 

Ekologia i komfort użytkowania

Na przydomową oczyszczalnię ścieków najczęściej decydują się osoby świadome tego, że należy dbać o środowisko naturalne. Zdaniem specjalistów Polska w najbliższych latach będzie cierpieć na poważny deficyt wody, dlatego należy ją oszczędzać. Jednym ze sposobów oszczędzania wody jest jej oczyszczanie i odzyskiwanie. Płynne ścieki wytwarzane w gospodarstwach domowych po oczyszczeniu mogą zostać ponownie wykorzystane np. do podlewania trawy, czy ogrodu. Szczegółowe informacje na temat przydomowych oczyszczalni ścieków dostępne są na stronie http://www.ecoinvest.info.pl/. Osoby, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, podkreślają komfort korzystania z instalacji. Rola użytkownika ogranicza się jedynie do uzupełniania preparatu z bakteriami oraz okresowego wywozu osadów.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × dwa =