Jak pokazać komuś, że o nim pamiętamy?

W dzisiejszych czasach znacznego rozwoju techniki i komputeryzacji, najczęstszym wyrazem pamięci przesyłanym w czasie świątecznym są krótkie formy tekstowe lub graficzne. SMS-y czy maile wzbogacone obrazami czy grafiką wykonaną z liter i znaków specjalnych (np. choinka, bałwanek, a nawet szopka).

Często zamiast prezentów wymieniamy się gotówką, żeby obdarowana osoba sama wybrała sobie rzecz, z której będzie zadowolona. Jednak czy jest to jedyny sposób okazania, że pamiętamy o najniższych? Może warto wrócić do tradycyjnych form obdarowywania się prezentami oraz wysyłania kartek świątecznych za pośrednictwem poczty.

Gotowe rodzaje kartek świątecznych

Ile radości sprawiało oczekiwanie niegdyś na wizytę listonosza i czytanie kartek z osobistymi życzeniami. Nawet jeżeli były one wydrukowane jako gotowe, to przynajmniej ślad w postaci osobistego dopisku czy nawet podpisu, wywoływał uśmiech na twarzy i nostalgię. W wielu domach do dziś przechowywane są jako pamiątki niegdyś odebrane kartki świąteczne.

Również dziś kultywowanie tradycji i dekorowanie (np. na tablicy, na półkach z książkami, w antyramie itp.) przetrwało w wielu domach. Warto nadal podtrzymywać zwyczaj wysyłania do siebie kartek świątecznych.
W sklepach takich jak JDStyle dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju kartek świątecznych z obrazkami bożonarodzeniowymi.

Do wyboru są wersje z gotowymi życzeniami lub puste, do samodzielnego wypełnienia. Można zakupić klasyczny format pocztówkowy lub większe (np. A 5) pojedyncze lub rozkładane. Dostępne są również wersje z wbudowaną melodyjką, z których po rozłożeniu rozbrzmiewa fragment popularnej kolędy. Kiedy odbiera się tego rodzaju przesyłkę, myśli automatycznie kierują się do osoby nadawcy. Różne kartki można sprawdzić m.in. na https://www.jdstyle.pl/76-kartki-swiateczne.

Powrót do dzieciństwa, czyli rękodzieło artystyczne

Kultywowanie tradycji wymieniania się kartkami świątecznymi żywo kwitnie wśród dzieci przedszkolnych oraz szkolnych. Podczas zajęć, szczególnie w młodszych klasach, wykonywane są piękne pocztówki z okazji różnych świąt. Warto również w wieku dorosłym powróć do tego rodzaju twórczości artystycznej. Tak naprawdę do wykonania prostej kartki świątecznej nie trzeba wiele wysiłku, ani specjalnych zdolności plastycznych. Wystarczy kawałek sztywnego kartonu czy tektury i odpowiednio dobrane dodatki.

W internecie jest mnóstwo tutoriali, jak krok po kroku wyczarować piękna, niedrogą i prostą kartkę. Jest to zarówno świetna zabawa dla osoby, która wykonuje pocztówkę z myślą o najbliższej osobie, jak i radość obdarowanego, który doceni gest i włożoną pracę.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


19 − 5 =