Transport specjalistyczny ponadnormatywny – czym jest?

Codziennie przewozi się tysiące ton ładunków i przykłada się ogromną wagę, do tego by dotarły one bezpiecznie na miejsce. Obojętnie czy jest to transport morski, kolejowy czy lotniczy, operatorzy czuwają, aby przewożone towary nie zagrażały bezpieczeństwu. Taka sama sytuacja dotyczy ładunków przewożonych drogą lądową a szczególnie tych, które wymagają transportu specjalistycznego.

Transport ładunków specjalnych

Ciężarówki każdego dnia dowożą towar do sklepów, budulec na place budowy, różnego rodzaju surowce do fabryk. Transportują piasek ze żwirowni, kruszywa i węgiel z kopalni, wyroby stalowe i inne produkty hutnicze. Jednak nie wszystko da się, przewieźć zwykłymi ciężarówkami. Są towary, które swoimi rozmiarami i wagą przekraczają możliwości tradycyjnych pojazdów. Do przewozu takich ładunków stosuje się najczęściej naczepy niskopodwoziowe. Transport o takim charakterze można zamówić na stronie http://www.kadam.com.pl/transport-slaskie.

Wykorzystanie naczep zapewnia stabilność przewożonych towarów, przez to są one bezpieczne, a sam transport nie zagraża otoczeniu. Bez problemu można na nich przewozić kafary, spychacze, inne ciężarówki czy sprzęt wojskowy. Wykorzystuje się je także w transporcie towarów ponadnormatywnych jak np. silosy.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × cztery =