Jakie urządzenia i narzędzia wykorzystywane są w ramach edukacji dzieci w szkole?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Jakie urządzenia i narzędzia wykorzystywane są w ramach edukacji dzieci w szkole?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W szkole na szczęście wiele się zmieniło na przestrzeni lat. Coraz częściej podczas lekcji wykorzystywane są prezentacje multimedialne, a nauczyciele używają także ciekawych rozwiązań technologicznych, aby wzbogacić lekcję o cenne informacje. Nauczyciele zgodnie też zauważyli, że dzieci i młodzież dość szybko tracą koncentrację, dlatego też ważna jest dynamika prowadzonych zajęć, na którą wpływ mogą mieć nowoczesne urządzenia wykorzystywane w szkołach. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Projektor

To jedno z podstawowych narzędzi, którego nie może zabraknąć we współczesnej klasie. Za jego pomocą można wyświetlać prezentacje multimedialne, ale także pokazywać uczniom to co nauczyciel przygotował dla nich na komputerze. Mogą być to zarówno programy, zdjęcia, filmy, jaki i telekonferencje, podczas których klasa może połączyć się z dowolną osoba na świecie. Warto więc, aby sprzęt ten posiadał dobrą rozdzielczość, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość przekazywanych treści.

Wizualizery

Pomocne w szkole, szczególnie podczas zajęć z przedmiotów ścisłych, ale nie tylko, mogą być urządzenia służące do powiększania obiektów. Dzięki czemu możliwe staje się zaprezentowanie eksponatu, preparatu biologicznego, a nawet ciekawego materiału historycznego. Sprawdzają się na przykład urządzenia z podanej witryny internetowej https://avpoint.pl/producent/elmo. Zwrócić należy też uwagę na dobry zoom, który pozwala na silne powiększenie obrazu.

Tablice interaktywne

Zdecydowanie różnią się od tych staroświeckich, po których pisano kredą. Dzięki współpracy z komputerem i projektorem możliwe jest wyświetlenie na ich powierzchni zawartości monitora, a dodatkowo, dzieci lub nauczyciel mogę za pomocą palca lub dedykowanego pisaka na niej pisać, zaznaczać fragmenty, słowem wchodzić z nią w interakcje. Ważna podczas wyboru jest zarówno wielkość, jak rodzaj powierzchni. Możliwości jest dużo, dlatego najlepiej dopasować te opcje do przedmiotu i upodobań prowadzącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wpływa na wygodne i sprawne otwieranie się bramy?
Co wpływa na wygodne i sprawne otwieranie się bramy?
Samo posiadanie bramy, zarówno tej do garażu, jak i przy płocie oddzielającym dom od ulicy to tylko połowa sukcesu. Drugą […]