Zapalenie ścięgna Achillesa – jak leczyć?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Zapalenie ścięgna Achillesa – jak leczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uraz w obrębie ścięgna Achillesa to bez wątpienia jedna z najczęściej występujących kontuzji. Wśród głównych przyczyn urazu leżą nie tylko nieprawidłowości w budowie stawów czy mięśni, ale przede wszystkim przeciążenia, do których dochodzi w trakcie wykonywania codziennych obowiązków czy podczas uprawiania sportu. W przypadku bólu i dyskomfortu warto jest jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Najlepsze metody leczenia nadwyrężonego ścięgna Achillesa oraz łydki

Zarówno diagnostyka, jak i leczenie ścięgna Achillesa powinna opierać się na rzetelnej diagnozie i wykonaniu podstawowych badań obrazowych czy prób bólowych. Z powodzeniem może tego dokonać zarówno lekarz specjalizujący się w ortopedii, jak i również fizjoterapeuta czy osteopata. Leczenie nie zawsze jest szybkie i bezproblemowe — warto korzystać nie tylko z osiągnięć medycyny (czyli zabiegów fizjoterapeutycznych), ale również postawić na systematyczne ćwiczenia pod okiem specjalisty. Osoby mające problem ze ścięgnem Achillesa bądź innymi obszarami ciała powinny również zadbać o prawidłową postawę, a także o noszenie dobrze dobranych butów. Warto również w przypadku pracy fizycznej czy aktywności sportowej postawić na rzetelną rozgrzewkę, mającą na celu zapobieganie urazom i kontuzjom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gabinet kosmetyczny – z czego tam skorzystać?
Gabinet kosmetyczny – z czego tam skorzystać?
Z oferty gabinetów kosmetycznych korzystamy coraz częściej, szukając dobroczynnego działania specjalistycznych narzędzi, jak i kosmetyków. Gośćmi są nie tylko kobiety, […]