Zapalenie ścięgna Achillesa – jak leczyć?

Uraz w obrębie ścięgna Achillesa to bez wątpienia jedna z najczęściej występujących kontuzji. Wśród głównych przyczyn urazu leżą nie tylko nieprawidłowości w budowie stawów czy mięśni, ale przede wszystkim przeciążenia, do których dochodzi w trakcie wykonywania codziennych obowiązków czy podczas uprawiania sportu. W przypadku bólu i dyskomfortu warto jest jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Najlepsze metody leczenia nadwyrężonego ścięgna Achillesa oraz łydki

Zarówno diagnostyka, jak i leczenie ścięgna Achillesa powinna opierać się na rzetelnej diagnozie i wykonaniu podstawowych badań obrazowych czy prób bólowych. Z powodzeniem może tego dokonać zarówno lekarz specjalizujący się w ortopedii, jak i również fizjoterapeuta czy osteopata. Leczenie nie zawsze jest szybkie i bezproblemowe — warto korzystać nie tylko z osiągnięć medycyny (czyli zabiegów fizjoterapeutycznych), ale również postawić na systematyczne ćwiczenia pod okiem specjalisty. Osoby mające problem ze ścięgnem Achillesa bądź innymi obszarami ciała powinny również zadbać o prawidłową postawę, a także o noszenie dobrze dobranych butów. Warto również w przypadku pracy fizycznej czy aktywności sportowej postawić na rzetelną rozgrzewkę, mającą na celu zapobieganie urazom i kontuzjom.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 2 =