Jak dbać o odpowiednie zrzucanie kilogramów?

Lato to czas, kiedy wielu ludzi myśli tylko o tym, jak szybko schudnąć. Należy to jednak robić z głową, bo nasz organizm nie toleruje zmian. Trzeba więc dbać o to, by nie doznał szoku. Wtedy bardzo prawdopodobny byłby efekt jojo, a zredukowane wcześniej kilogramy wróciłyby z podwójną siłą w  niedługim czasie. Na początek naszej diety trzeba sprawdzić, które posiłki zjadane przez nas codziennie posiadają najwięcej kalorii, a następnie wyeliminować je.

Nasz organizm jednak nie znosi próżni, a gdy coś mu zabierzemy – będzie się buntował. Można go jednak „oszukać” stosując zamienniki. Jogurt naturalny ma dwukrotnie mniej kalorii niż jogurty słodzone, a jogurt grecki z odrobiną miodu może być świetnym zamiennikiem letnich deserów w formie na przykład bitej śmietany. 

Co za dużo, to niezdrowo

Przyjrzyjmy się też temu, co spożywamy na obiad. Warto zredukować na przykład ilość jedzonych ziemniaków o połowę, ponieważ zawierają one niemal same węglowodany. Mięsa też nie powinniśmy spożywać zbyt wiele – zwłaszcza tłustego. Warto zamienić je chudymi rybami, a z części ziemniaków zrezygnować na rzecz porcji warzyw.

Należy też dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Napój energetyczny, o którym przeczytać możemy pod tym linkiem: https://24fitclub.pl/produkt/liftoff-odzywczy-napoj-energetyzujacy/  zawiera tylko 10 kalorii w jednej porcji. Jest więc doskonałą alternatywą dla wszelkiego rodzaju słodzonych napojów. W przeciwieństwie do nich jest przeznaczony min. dla osób będących na diecie. Posiada  także sporą ilość witaminy C.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × 1 =