Nerwica lękowa – do czego prowadzi jej bagatelizowanie?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Nerwica lękowa – do czego prowadzi jej bagatelizowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwica lękowa to schorzenie niezwykle złożone, dotyczące szerokiego spektrum różnych zdarzeń, wywołujących w chorym ogromny lęk oraz poczucie zagrożenia. Charakterystyczne objawy to brak możliwości osiągnięcia stanu spokoju i relaksu, a także niepokojące, często mocno depresyjne myśli. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest w większości przypadków długotrwała terapia u specjalisty. Jeśli cierpimy na omawiane zaburzenie i interesuje nas profesjonalna terapia psychologiczna Warszawa jest miastem, w którym działa kilka najlepszych klinik w Polsce. 

Skorzystaj z pomocy specjalisty, zanim będzie za późno 

Nerwica lękowa pociąga za sobą szereg negatywnych emocji, w tym zwłaszcza lęk, niepokój, natrętne myśli oraz silne poczucie zagrożenia. Są to uczucia nierzadko dominujące całe życie osoby chorej i w znacznym stopniu utrudniające jej normalne funkcjonowanie w społeczeństwie (niemożność załatwienia prostej sprawy w urzędzie lub banku czy nawet rozmowy z drugim, nowo poznanym człowiekiem). Objawy somatyczne to natomiast problemy ze wzrokiem, słuchem i mówieniem, bóle brzucha, niedowłady kończyn, bóle w klatce piersiowej, nadmierne pocenie się i różne natręctwa ruchowe (m.in. kompulsywne mycie rąk). U podłoża tego schorzenia leży niemal zawsze trauma albo brak zaspokojenia konkretnych potrzeb emocjonalnych w okresie dziecięcym.

Niekiedy też zaburzenie wykształca się nagle, przede wszystkim wskutek wewnętrznego konfliktu pomiędzy możliwościami pacjenta, a presją ze strony otoczenia. Jeśli nerwica nie jest w żaden sposób leczona, wówczas chory może popaść w uzależnienie od alkoholu i narkotyków, całkowicie odizolować się od społeczeństwa, a nawet popełnić samobójstwo. Nierzadko też skrajnym skutkiem jest ciąża urojona, napady padaczkowe czy amnezja. Jednąz klinik, w których prowadzona jest psychoterapia indywidualna w nowoczesnym podejściu psychodynamicznym jest np. https://www.centrum-ja.com.pl/leczenie_nerwicy_lekowej/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?
Jak zwiększyć atrakcyjność ogrodu?
Na atrakcyjność ogrodu wpływa wiele czynników. Jest to np. mała architektura, przemyślane zestawienie różnych gatunków, ale także kolorów roślin i […]