Piękne i zdrowe włosy – pielęgnacja

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Piękne i zdrowe włosy – pielęgnacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i zdrowe włosy stanowią podstawę miłej aparycji. Ich dobra kondycja wpływa na samopoczucie i wzbudza zainteresowanie innych. Podpowiadamy, jak dbać o włosy, by były zdrowe i piękne.

Systematyczna pielęgnacja

Podstawowym zabiegiem jest stosowanie odpowiednich szamponów do włosów. Należy je myć tak często, jak występuje taka potrzeba. W przypadku włosów przetłuszczających powinno się to robić codziennie. Szampon powinien zawierać jak najmniej składników, a jego zadaniem ma być oczyszczanie włosów oraz znajdującej się pod nimi skóry. Kolejnym koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym jest stosowanie odżywek do spłukiwania. Powinny być stosowane kilka minut po umyciu włosów, po czym należy je spłukać. W przypadku odżywek warto postawić na te posiadające w swoim składzie naturalne preparaty. Nie można zapominać o odpowiedniej diecie, która ma istotny wpływ na zdrowie włosów. Powinna zawierać witaminy z grupy B i A. Ponadto należy spożywać produkty, które mają w swoim składzie minerały takie jak: miedź, cynk oraz krzem. Można to osiągnąć stosując odpowiednie suplementy diety, ale pierwszym wyborem powinny być naturalne produkty. Mogą to być: papryka, marchewka, warzywa strączkowe oraz zielona herbata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie można otrzymać części zamienne do wag przemysłowych?
Gdzie można otrzymać części zamienne do wag przemysłowych?
Wagi są urządzeniami wykorzystywanymi szeroko w różnych branżach. Między innymi używa się ich w zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Dzięki nim […]