Szkody majątkowe – jak odzyskać swoje pieniądze?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Szkody majątkowe – jak odzyskać swoje pieniądze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas chciałby czuć się bezpiecznie. Stąd wiele osób decyduje się na zakup różnego rodzaju polis i ubezpieczeń. Niemniej jednak nie zawsze taka usługa jest gwarancją otrzymania pomocy w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. Warto zatem dowiedzieć się, jak sprawić, żeby zminimalizować ryzyko braku odszkodowania.

Najlepszy model działań

Oczywiście, zanim zaczniemy obwiniać naszego ubezpieczyciela, należy uczynić niezbędne czynności, które są wymagane w przypadku ubiegania się o odszkodowanie. Przede wszystkim zaraz po wystąpieniu szkody, niezwłocznie należy ją opisać i zgłosić. W formularzu, rzecz jasna, spisujemy szczegóły okoliczności, w jakich nastąpił dany wypadek. Starajmy się robić to jak najdokładniej, ponieważ w ten sposób mamy większe szanse uzyskania pomocy. Następnie postępujemy zgodnie ze wskazówkami, jakie otrzymamy od przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli jest to konieczne, umawiamy się na spotkanie z rzeczoznawcą, który profesjonalnie oceni rozmiar oraz koszty poniesionych przez nas strat. Na koniec możliwie jak najszybciej wysyłamy wszystkie niezbędne dokumenty.

Czy zawsze otrzymamy pomoc bez problemu?

Chociaż, za pomocą odpowiednich działań, możemy zwiększać swoje szanse na otrzymanie pieniędzy, to jednak czasami wina nie leży po naszej stronie. W sytuacji, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe niechętnie odnosi się do naszego wniosku lub wyraźnie zwleka z wypłatą należnych nam świadczeń, możemy potrzebować dodatkowej pomocy. Warto wtedy zwrócić się do instytucji, wspierającej osoby, które uległy nieszczęśliwemu wypadkowi w uzyskiwaniu odszkodowania, takiej jak np. https://departamentodszkodowan.pl/. Mamy wtedy bowiem znacznie większe szanse na wygranie sprawy z nieuczciwym ubezpieczycielem, niż w sytuacji działania w pojedynkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przydatne meble do przechowywania części
Przydatne meble do przechowywania części
Gdy wszystko w garażu lub warsztacie jest na swoim miejscu, nie musimy tracić cennego czasu na nieustanne sprzątanie oraz poszukiwanie […]